Tohle není ostuda ani tragédie, prohlásil Zidane poté, co Real vypadl s třetiligistou

Sport ČTK Sport, ČTK
21. 1. 2021 10:16
Trenér fotbalistů Realu Madrid Zinédine Zidane vyřazení ve třetím kole Španělského poháru se soupeřem ze třetí ligy za ostudu nepovažuje.
Smutní hráči Realu Madrid
Smutní hráči Realu Madrid | Foto: Reuters

Francouzský kouč po středeční porážce 1:2 po prodloužení s Alcoyanem také prohlásil, že odvolání z funkce se neobává.

Real se sice v prvním poločase ujal vedení, ale hráči Alcoyanu deset minut před koncem vyrovnali. Zidane postupně poslal na hřiště i hvězdy v čele s Karimem Benzemou nebo Edenem Hazardem, ale "Bílému baletu" nepomohlo ani vyloučení domácího Ramóna Lópeze v prodloužení.

Alcoyano i v oslabení dokázalo přidat druhý gól a Real prožil nejhorší vystoupení v poháru od roku 2009, kdy vypadl s třetiligovým Alcorcónem.

"To se ve fotbale občas stává, není to ostuda," citovala agentura Reuters Zidana. "Beru za to plnou odpovědnost, ale nebude z toho dělat tragédii," dodal.

"Hráči do toho dali všechno, měli jsme několik šancí, ale když je neproměníte, tak se může tohle stát. Soupeřův brankář předvedl dva, tři skvělé zákroky a druhý gól nám prostě nebyl souzen. Kdybychom ho dali, tak by zápas vypadal úplně jinak," prohlásil.

Osmačtyřicetiletý Zidane také uvedl, že i když Real vyhrál jen jedno z posledních pěti soutěžních utkání, odvolání se neobává.

Ve španělské lize patří madridskému celku druhé místo se ztrátou čtyř bodů na Atlético Madrid, které však odehrálo o dva zápasy méně.

"Mluví se o tom po každé porážce. Jsem za výsledky odpovědný a co se má stát, to se stane, takže jsem v klidu," řekl Zidane. "Ale nesmíme zapomenout, že až na pár posledních zápasů hrajeme dobře," dodal.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Sněmovna žádá vládu o další kroky proti "vyvádění" povolenek z Liberty Ostrava

Sněmovna v souvislosti s prodejem emisních povolenek z hutní firmy Liberty Ostrava žádá vládu mimo jiné o to, aby podnikla kroky proti vyvádění povolenek pro potřeby jiných společností ve skupině GFG, do níž ostravská firma spadá.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím úřadů prověřila transakce spojené s prodejem povolenek a s poskytnutým úvěrem, za který se v rámci protipandemické pomoci zaručila Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP). Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) poslancům řekl, že úřady již dodržování podmínek poskytnutí úvěru i záruky za něj prověřují.

Žádosti vládě Sněmovna schválila ve svém usnesení, které na návrh Leo Luzara (KSČM) přijala v rámci projednávání informace ministra Havlíčka o situaci v ocelářském průmyslu. Debatu vyvolal nedávný prodej emisních povolenek z Liberty Ostrava jejímu sesterskému podniku v Rumunsku. Huť si v minulých letech povolenky šetřila, chce je využít k financování nezbytné modernizace. Prodej povolenek vyvolal protesty odborářů, kteří se obávali vyvádění peněz z firmy.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka (ČSSD) kontaktovala představitele britské vlády se žádostí o intervenci u vlastníka Liberty Ostrava ve věci dodržení slibů a závazků. Má jít o sliby a závazky dané české vládě při převzetí firmy od předchozího vlastníka. Liberty Ostrava patří od roku 2019 do Liberty Steel Group z koncernu GFG Alliance britského podnikatele Sanjeeva Gupty.

před 1 hodinou

Rakousko vyjádřilo Česku podporu v kauze Vrbětice, další kroky má nejprve projednat EU

Rakousko, stejně jako všechny členské státy Evropské unie, stojí solidárně za Českou republikou v souvislosti s kauzou Vrbětice. Na čtvrteční tiskové konferenci po jednání s českým ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem (ČSSD) v Praze to řekl šéf rakouské diplomacie Alexander Schallenberg. Další možné kroky budou podle něj nejprve probrány na zasedání Evropské rady v Bruselu.

"Nabídli jsme zcela konkrétní podporu třeba prostřednictvím rakouského velvyslanectví v Moskvě, aby bylo možné nadále udržet provoz a fungování úřadů," řekl Schallenberg. Kulhánek také poděkoval za to, že rakouští diplomaté pomáhali při vyjednávání společného stanoviska EU na podporu ČR.

Na dotaz, zda by mohlo Rakousko přistoupit i k dalším krokům typu vyhoštění pracovníků ambasády, Schallenberg odpověděl, že je důležité, aby EU hovořila jedním hlasem. "Jsme vnímáni, pokud jsme jednotní a hovoříme společně. Veškeré další kroky a opatření se budou probírat nejprve v Bruselu na zasedání Evropské rady. Pokud se takové činy staly a Česká republika jasně vysvětlí jejich pozadí, zaslouží si naši plnou solidaritu," poznamenal ministr.

Některé země, například Slovensko či pobaltské státy, vyjádřily Česku solidaritu vyhoštěním ruských diplomatů. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v neděli v České televizi uvedl, že očekává další kroky i od dalších zemí, zmínil například Británii nebo Německo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy