Manchester City letošní boj o obhajobu titulu v Premier League ztratil výhradně vinou problémů v obraně. Konkrétně v jejím středu.
Guardiola v létě chyboval, za Kompanyho nikoho nepřivedl, přestal věřit Johnu Stonesovi a pak se mu zranil Aymerick Laporte. Lepit stoperskou dvojici tak musel třeba i defenzivním záložníkem Fernandinhem.
Není tedy s podivem, že neustále přemýšlí, jak obsazení klíčového postu co nejdříve vyřešit.
Za nejlepší možnou variantu přitom už měsíce považuje právě Škriniara. Anglická média co chvíli reportují o tom, jak moc španělský manažer o pětadvacetiletého urostlého stopera stojí.
Nejvyšší částka, která se v tomto ohledu zmiňuje, činí 90 milionů eur. Pokud by byla za Škriniara vyplacena, udělala by z něj druhého nejdražšího středního obránce světa po superhvězdě Liverpoolu Virgilu van Dijkovi.
Současný zaměstnavatel slovenského fotbalisty, milánský Inter, svůj klenot dlouhodobě označoval za neprodejný. Ze stolu smetl několik nabídek mezi 50 a 65 miliony eur a na jaře minulého roku prodloužil se Škriniarem kontrakt až do roku 2023.
V kuloárech ale sílí hlasy, že se dříve neoblomný postoj kouče Antonia Conteho v poslední době mění. Italský stratég začíná o nepostradatelnosti slovenského stopera pochybovat, zvlášť poté, co se mu do základní sestavy Nerazzurri podařilo úspěšně implementovat teprve dvacetiletého Alessandra Bastoniho.
Citizens proto spřádají plány na letní frontální útok. Nejen finanční. Chystají se k tomu Contemu nabídnout ještě portugalského pravého beka Joaa Cancela, uvědomujíce si, že právě na tomto postu tlačí ambiciózní milánský velkoklub bota.
Zákulisní šachy ale mají jako obvykle mnohem víc hráčů.
Dřívější nejaktivnější nápadník - Manchester United - sice ustoupil do pozadí poté, co si za rekordní sumu 87 milionů eur pořídil anglického reprezentanta Harryho Maguira. Ve frontě se ale kupředu ženou jiní giganti.
Dlouhodobý zájem Barcelony rovněž není tajemstvím. Za dvojici Piqué - Lenglet v současnosti nemají Katalánci plnohodnotný zástup zejména kvůli alarmujícím zdravotním problémům mistra světa Samuela Umtitiho. A podobně je na tom koneckonců i Real Madrid, kde kouč Zinedine Zidane zatím nepřišel na chuť letní padesátimilionové posile jménem Eder Militao.
Podle posledních zpráv projevili o Škriniara zájem také boháči z Paris St. Germain. Pozdvižení kolem pětadvacetiletého Slováka zatím nijak neškodí ani fakt, že nemá jen obdivovatele.
Nadšení rozhodně nevládne všude, podle kritiků je přeceňovaný a má rezervy především v obratnosti a rychlosti. Dvojí pohled na jeho přínos se ale se Škriniarem táhne už od jeho osmnácti let, kdy byl na Slovensku prakticky odepisován jako hráč bez jakékoli budoucnosti.
Sám rodák ze Žiaru nad Hronom se k přestupovým spekulacím zásadně nevyjadřuje. Překypuje loajalitou a opakuje, že je v Interu nadmíru spokojený.
K tématu se tak nevyjádřil ani po svém pondělním triumfu v anketě Futbalista roka, kde ukončil šestileté kralování Marka Hamšíka. Promluvil ale o touze neustále mířit vpřed.
"Potřebuji se ještě o hodně zlepšit, stále mám na čem pracovat. Vždy se musím posouvat dopředu a budu se snažit naplnit všechna očekávání, která na mě budou kladena. Když to půjde, možná je i předčit," řekl Škriniar v rozhovoru pro server Aktualne.sk.