Nejcennější hráči? Messi je až osmý, Ronaldo se dokonce nevešel do elitní desítky

Kylian Mpappé, franouzský útočník PSG, je podle serveru transfermarkt.de nejcennějším fotbalistou současnosti
ANTOINE GRIEZMANN, FC Barcelona - 3, 4 miliardy korun. V Atlétiku Madrid zářil a dočkal se životního přestupu do katalánského velkoklubu.
JADON SANCHO, Borussia Dortmund - 3,4 miliardy korun. Devatenáctiletý anglický supertalent rozkvetl v Dortmundu a spekuluje se, že od léta bude kopat v Premier League.
LIONEL MESSI, FC Barcelona - 4 miliardy korun. Dlouho okupoval nejpřednější příčky, jenže věk nezastaví ani on. Teď už jsou ekonomicky perspektivnější jiní než 32letý rodák z Rosária...
HARRY KANE, Tottenham Hotspur - 4,2 miliardy. Kanonýrská stálice, ve 26 letech na vrcholu sil. I když ho v novém roce zastavilo zranění.
Foto: Reuters
Rudolf Černík Rudolf Černík
23. 3. 2020 21:38
Kdo je nejcennějším fotbalistou planety? Zapomeňte na Cristiana Ronalda či Lionela Messiho. Portugalský fenomén nefiguruje kvůli věku - přece jen mu je už 35 - ani v první desítce, jeho argentinský spoluvládce poslední dekády je o dva a čtvrt roku mladší, a tak bere aspoň osmé místo. Podívejte se na přehled hráčů s nejvyšší tržní hodnotou, jak ho sestavil odborný portál transfermarkt.de.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Schodek rozpočtu se může přiblížit půl bilionu korunám, připustila Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila to, že požádá Sněmovnu o další zvýšení schodku. Řekla to ve středu v České televizi. Naposledy Sněmovna souhlasila se zvýšením schodku na 300 miliard korun 22. dubna. Před pandemií koronaviru byl schodek rozpočtu letos naplánován na 40 miliard korun.

Nejvyšší deficit doposud měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.

Ke konci května skončilo hospodaření státu schodkem 157,4 miliardy korun z dubnového schodku 93,8 miliardy korun. Květnový výsledek je tak nejhorší od vzniku ČR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy