Haaland sestřelil West Ham se dvěma Čechy. Ronaldo dostal od ten Haga půl hodiny

Aktualizováno 7. 8. 2022 20:12
Fotbalisté Manchesteru City porazili v úvodním kole anglické ligy West Ham s Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem v Londýně 2:0 a vítězně vstoupili do nové sezony, ve které obhajují titul. Norský útočník Erling Haaland při svém debutu v Premier League vstřelil obě branky hostů. Oba čeští reprezentanti odehráli celé utkání.
Erling Haaland slaví gól v zápase Manchesteru City proti West Hamu.
Erling Haaland slaví gól v zápase Manchesteru City proti West Hamu. | Foto: Reuters

První komplikace pro domácí přišla ve 23. minutě, kdy se zranil brankář Fabiaňski a o chvíli později musel být vystřídán. Jeho náhradník Areola krátce poté podrazil ve vápně Haalanda a následnou penaltu Nor proměnil. V 65. minutě našel De Bruyne Haalanda, který se sám před brankářem nemýlil.

První soutěžní utkání pod vedením nového trenéra Erika ten Haga se nevydařilo Manchesteru United, šestý tým minulé sezony podlehl doma Brightonu 1:2. Strůjcem vítězství hostů byl německý fotbalista Pascal Gross, který v prvním poločase vstřelil dvě branky a již na úvod nové sezony vyrovnal svůj gólový účet z minulého ročníku.

První gól dal Gross z bezprostřední blízkosti ve 30. minutě po přihrávce bývalého hráče United Welbecka. V 39. minutě pak pohotově zareagoval na vyraženou Marchovu střelu a z malého vápna zvýšil.

Ve druhém poločase přišel na hřiště Ronaldo a "Rudým ďáblům" se podařilo vyvinout tlak, který vyvrcholil rohovým kopem, po kterém si hostující Mac Allister srazil míč do vlastní sítě. Vyrovnat se však Manchesteru nepovedlo a po květnové prohře 0:4 v Brightonu podlehli týmu z jižní Anglie i na Old Trafford.

Leicester se utkal se svým oblíbeným soupeřem Brentfordem, který proti "Liškám" zvítězil naposledy v roce 1953. Zápas se vyvíjel slibně pro domácí, kteří si góly Castagneho a Dewsbury-Halla vytvořili dvougólový náskok. Brentfordu se však ve druhé půli podařilo vyrovnat. Nejdříve v 62. minutě snížil kanonýr Toney, čtyři minuty před koncem jej střelou ze střední vzdálenosti napodobil Dasilva.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Leicester - Brentford 2:2 (33. Castagne, 46. Dewsbury-Hall - 62. Toney, 86. Dasilva), Manchester United - Brighton 1:2 (68. vlastní Mac Allister - 30. a 39. Gross), West Ham - Manchester City 0:2 (36. z pen. a 65. Haaland).