Předčasné loučení? Hvězdný Ibrahimovic se zranil, hrozí mu konec kariéry

Rudolf Černík Rudolf Černík
26. 5. 2020 7:30
Švédský útočník Zlatan Ibrahimovic se na pondělním tréninku AC Milán zranil. Podle některých odborníků to může znamenat konec kariéry hvězdného fotbalisty.
Zlatan Ibrahimovic v dresu AC Milán
Zlatan Ibrahimovic v dresu AC Milán | Foto: Reuters

"Škaredé zranění Zlatana Ibrahimovice. Čeká ho vyšetření, ale vypadá to na dlouhou přestávku," napsal na Twitter  v pondělí večer respektovaný italský novinář Pietro Balzano Prota.

První zprávy zněly velmi pesimisticky, švédská hvězda si podle nich přetrhla Achillovu šlachu, což by vzhledem k tomu, že je Ibrahimovicovi 39 let, znamenalo téměř jistě konec kariéry.

AC Milán v oficiálním prohlášení posléze upřesnil, že by snad nemuselo být tak zle a že se problém nejspíš týká lýtka. Bývalý střelec Barcelony, Interu Milán či Manchesteru United by se měl dnes podrobit dalším lékařským testům. "Až pak budeme vědět rozsah jeho zranění," uvedl klub.

Ibrahimovic se připojil k AC Milán v prosinci, kdy po skončení dvouletého angažmá v zámořské MLS v dresu LA Galaxy uzavřel půlroční smlouvu. Než byla italské liga kvůli pandemii koronaviru přerušena, odehrál deset střetnutí a vstřelil čtyři góly.

Celky Serie A se mohly k plnému tréninku vrátit od 19. května, restart soutěže je plánován na 13. června.

 

Právě se děje

před 59 minutami

V Praze začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží

Dnes začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží, výluka potrvá do neděle 12. července. Důvodem je výměna dřevěných pražců mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeum za betonové. Místo metra budou jezdit náhradní autobusy. 

Přes den budou v době výluky jezdit autobusy XC na trase mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží s intervalem jedné až dvou minut. Uzavřen bude také přestup mezi linkami C a A na Muzeu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy