"Nestojí to za to." Proti dohrání italské ligy se postavil i český fotbalista Zmrhal

Sport ČTK Sport, ČTK
7. 5. 2020 12:28
Kapitán fotbalistů Brescie Daniele Gastaldello a všichni jeho spoluhráči včetně Čechů Aleše Matějů a Jaromíra Zmrhala jsou proti obnovení italské ligy.
Jaromír Zmrhal (vpravo) v dresu Brescie v souboji s Danilem z Juventusu Turín
Jaromír Zmrhal (vpravo) v dresu Brescie v souboji s Danilem z Juventusu Turín | Foto: Reuters

Obránce klubu z Lombardie, kterou pandemie koronaviru těžce zasáhla, řekl listu La Repubblica, že se hráči necítí bezpečně.

"Chtějí po nás, abychom se vrátili k tréninku a hned potom na hřiště. To dává v sázku bezpečí všech hráčů," řekl Gastaldello s tím, že pro to zatím nejsou podmínky.

"Mluvím za sebe a své spoluhráče. Nestojí to za to, pokud bude cena za restart to, že se třeba vážně zraníme," dodal s odkazem na nahuštěný program, kdy by se mělo 12 zápasů odehrát za měsíc a půl.

Většina klubů v Itálii už se postupně vrací k individuálnímu tréninku. Brescia, která byla před přerušením sezony v tabulce Serie A poslední, ale zatím vyčkává.

Proti dohrání ročníku se už dříve vyslovil i předseda klubu Massimo Cellino, jenž se v dubnu sám nakazil novým typem koronaviru. Plány na restart zatím neschválila ani italská vláda.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy