Místo interview rvačka s fanouškem. Fotbalista naběhl do hlediště, naštvaly ho urážky

Rudolf Černík Rudolf Černík
15. 9. 2020 8:16
Už toho měl dost. Fotbalista slavného německého klubu Hamburger SV Toni Leistner neváhal vyběhnout do hlediště, kde si to ručně vyřídil s fanouškem, který ho urážel.
Atak Toniho Leistnera na fanouška Dynama Drážďany
Atak Toniho Leistnera na fanouška Dynama Drážďany | Foto: Twitter

Drážďanské Dynamo si právě užívalo nečekaný triumf a obránce Hamburku Toni Leistner se na trávníku připravoval na televizní interview, v němž měl vysvětlit, jak mohl ambiciózní klub prohrát v utkání Německého poháru na půdě týmu ze třetí ligy vysoko 1:4.

Najednou se Leistner sebral a vrhl se do hlediště. Zdolal několik schodů, našel si jednoho z fanoušků, vrazil do něj, chytil ho za triko a povalil na zem.

Začala strkanice, po které se podařilo fotbalistu zklidnit - a ten se vrátil k rozhovoru.

Incident po zápase Německého poháru:

Paradoxní je, že Leistner přitom pochází právě z Drážďan… "Po zápase jsem v mém rodném městě čelil masivním urážkám z tribuny. Normálně se přes to dokážu přenést. Ale tohle bylo extrémní a za hranou, proti mé rodině, mojí manželce a mé dceři," vysvětlila letní posila Hamburku z Queens Park Rangers svoji reakci na sociálních sítích.

"V ten moment ve mně bouchly saze, zvlášť když to pro mě byl extrémně emotivní zápas. Něco takového by se mi nemělo stát. Jsem táta od rodiny a chci být vnímán jako vzor. Omlouvám se za své chování a můžu slíbit, že se mi něco podobného už nikdy nestane, i když mě budou urážet," doplnil třicetiletý zadák.

Leistnera se zastalo i samotné Dynamo, přestože napadl jeho příznivce. "Je ostuda, že byl Toni Leistner urážen fanouškem klubu ze svého domova. Hledáme onu osobu, protože tenhle případ nechceme nechat jen tak být," napsalo Dynamo na Twitter.

Tweet Dynama Drážďany:

"Právě ve chvíli úspěchu by měl člověk projevit pokoru a vděk. Všichni milujeme fotbal, protože přináší emoce. A ano, lidé dělají chyby. Toni Leistner je kluk z Drážďan, který má srdce na tom správném místě. Jen tak dál, Toni!" povzbudilo Dynamo svého bývalého hráče, který za klub hrál v letech 2010-2014.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Uzbekistán odmění občany za denní procházky, chce zlepšit jejich kondici

Uzbeky, kteří ujdou 10 000 kroků denně po celý rok, čeká odměna v podobě bezplatného používání státních tělocvičen a padesátiprocentní slevy na služby poskytované vládou. Slibuje to návrh prezidentského dekretu, o kterém informovala místní média. Nápad zaujal i agenturu Reuters.

Dokument si klade za cíl podporovat tělesnou zdatnost a zdravý životní styl, jenž pomáhá předcházet nemocem. Dekret počítá také se zavedením dne bez aut či budováním sportovišť pro cvičení pod širým nebem po celé této středoasijské zemi s 34 miliony obyvatel.

Vláda také doufá, že zlepšování kondice pomůže chránit populaci před nemocemi, jako je covid-19. Uzbekistán s 53 000 potvrzenými případy nákazy koronavirem a 444 úmrtími hlásí nižší čísla než mnoho jiných zemí. Země také dvakrát vyhlásila karanténní opatření, aby zabránila šíření nákazy.

Vyhláška načrtává program nazvaný "Překonejme pandemii sportem!" a zdůrazňuje propagaci chůze, běhu, jízdy na kole, malé kopané, badmintonu, volejbalu či městské formy basketbalu zvané streetball.

před 4 hodinami

V USA půjde do dražby vzácná malba Sandra Botticelliho

Newyorská aukční síň Sotheby’s v lednu nabídne malbu italského renesančního mistra Sandra Botticelliho, na níž je zobrazen mladý muž držící medailon. Podle Sotheby’s není vyloučeno, že se dílo prodá až za 100 milionů dolarů, což je v přepočtu 2,32 miliardy korun. Příležitosti pro koupi Botticelliho portrétů jsou mimořádné vzácné, píše agentura AP.

"Nenapadá mě žádné podobné Botticelliho dílo, které kdy bylo na otevřeném mezinárodním trhu," říká Christopher Apostle, jenž v aukční síni vede oddělení prodeje děl starých mistrů. "Skutečnost, že se ví jen o 12 portrétech Botticelliho, tento obraz řadí mezi výkvět," pokračuje. "Svým způsobem jsou to ty nejosobnější věci, které vytvořil. Je to něco, co dělal jen s jednou další osobou."

Aukční síň doufá, že navzdory pandemii covidu-19, která po celém světě způsobila značný hospodářský propad, by se obraz mohl prodat draze. Poslední dílo, které dosáhlo takových výšin, byl obraz impresionisty Claudea Moneta s názvem Meules (Kupky sena). Ten byl v newyorském Sotheby’s vydražen loni za 110,7 milionu dolarů, v přepočtu přes 2,5 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Ve Vatikánu rezignoval kvůli skandálu vlivný kardinál Becciu

Ve Vatikánu dnes rezignoval na svou funkci vlivný italský kardinál Angelo Becciu, prefekt Kongregace pro blahořečení a svatořečení. Podle agentury AP je jeho odchod spojen se skandálem kolem kontroverzního nákupu luxusních nemovitostí v Londýně za peníze církevního státu. Vatikán rezignaci nekomentoval.

Dvaasedmdesátiletý Becciu neskončil pouze v čele jedné z kongregací, ale vzdal se i svých kardinálských pravomocí. Znamená to, že se například nebude moci zúčastnit dalšího konkláve, které volí nového papeže. Naposledy se něco takového stalo před dvěma lety, kdy kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání dětí a mladých mužů rezignoval americký kardinál Theodore McCarrick.

Zdroj: ČTK
Další zprávy