Mladý brankář Kovář vyměnil Slovácko za Manchester United

ČTK ČTK
31. 1. 2018 18:51
S přestupem pomáhal i Luděk Mikloško. "Ten kontrakt si v mých očích stoprocentně zaslouží. A věřte mi, já nechválím často," uvedl na adresu Kováře.
Na to, aby si zahrál i s těmito fotbalisty, si Matěj Kovář nejspíš ještě počká.
Na to, aby si zahrál i s těmito fotbalisty, si Matěj Kovář nejspíš ještě počká. | Foto: Reuters

Manchester - Sedmnáctiletý brankář Matěj Kovář přestoupil ze Slovácka do Manchesteru United a bude působit v jeho mládežnické akademii. S dvacetinásobným anglickým mistrem podepsal smlouvu na 2,5 roku. Informoval o tom klubový web i agentura Sport Invest, která mladého fotbalistu zastupuje.

Člen české reprezentace do 18 let Kovář byl v United v listopadu na týdenní zkoušce a na trenéry udělal dojem. Z českých hráčů si za slavný manchesterský celek v minulosti zahrál záložník Karel Poborský, který v dresu "Rudých ďáblů" nastoupil k 48 utkáním, dal šest branek a v ročníku 1996/1997 s týmem získal titul.

"Jakýkoliv přestup do anglického klubu je velkou událostí. Zvlášť v případě celosvětové značky, jakou bezesporu Manchester United je. Matěj je teprve na začátku dlouhé a náročné cesty, ale má dobrou startovní pozici," řekl agent Viktor Kolář.

S transferem výrazně pomáhal jeho spolupracovník Luděk Mikloško, bývalý gólman Premier League. "Matěje jsem jim s čistým svědomím doporučil jako talentovaného a inteligentního kluka, který má sportovní i osobnostní předpoklady pro anglický fotbal. Po dalších jednáních byl pozván na testy, na kterých jednoznačně zaujal. A zde je třeba zdůraznit, že nestačí sportovní výkon. Jde o celkové vystupování hráče," popsal Mikloško.

Kovář by nyní měl půl roku trénovat s týmy do 23 a do 18 let. Od léta by pak mohl být pevnou součástí týmu do 23 let. "Samozřejmě k tomu, aby chytal za první tým Manchesteru, je dlouhá cesta. Pro mě je zásadní, že Matěj má na to, aby o tuto šanci reálně bojoval. Znám ho, spolupracujeme dlouho, a proto vím, co všechno fotbalu obětuje. Nechá si poradit, nebojí se dřiny a nezlomí ho dílčí neúspěch. Tento kontrakt si v mých očích stoprocentně zaslouží. A věřte mi, že já nechválím často," dodal Mikloško.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy