Krejčí asistoval u výhry Boloni nad Cagliari. Po faulu na něj navíc odešel do sprch brankář Storari

Aktualizováno 11. 9. 2016 17:00
Český reprezentační záložník Ladislav Krejčí byl ústřední postavou Boloni v domácím zápase proti Cagliari. V zápase si připsal asistenci a hostující brankář viděl po faulu na bývalého záložníka Sparty červenou kartu.
Ladislav Krejčí.
Ladislav Krejčí. | Foto: Milan Kammermayer

Boloňa - Fotbalisté Boloni s českým záložníkem Ladislavem Krejčím v sestavě porazili ve třetím kole italské ligy nováčka Cagliari 2:1. Bývalý záložník pražské Sparty byl jednou z nejvýraznějších postav zápasu: asistoval u druhého gólu a ještě předtím se zasloužil o přesilovku svého týmu, neboť se na něm v 54. minutě vyfauloval gólman soupeře Marco Storari.

Zápas mezi FC Janov a Fiorentinou, s níž se v Evropské lize utká Liberec, byl po 28 minutách za stavu 0:0 na půl hodiny přerušen a následně odložen kvůli silnému dešti. Po poločasové přestávce byl ze stejného důvodu na další hodinu pozastaven také duel AS Řím - Sampdoria Janov, k odložení ale rozhodčí nesáhl. Domácí, se kterými se ve čtvrtek v EL utká Plzeň, zvítězili 3:2. Rozhodl v nastavení Francesco Totti z penalty. Soupeř pražské Sparty v evropské soutěži Inter Milán otočil zápas na hřišti Pescary a po výsledku 2:1 oslavil premiérové vítězství v sezoně.

Boloňa byla v prvních desítkách minut jednoznačně aktivnějším týmem. Cagliari několikrát podržel Storari, na Verdiho přímý kop z 23. minuty ale nestačil.

Devět minut po přestávce běžel Krejčí sám na brankáře, Storari proti němu vyběhl a nevybíravě jej zasáhl, za což si vysloužil červenou kartu. Krejčí musel být ošetřen, v zápase však posléze pokračoval.

V 67. minutě český reprezentant nacentroval od rohového praporku na Destra, střídající gólman Rafael si ale poradil. O chvíli později už si Krejčí připsal gólovou asistenci. Protáhl se mezi dvěma hráči a předložil míč před branku střídajícímu Di Francescovi.

V závěru zkorigoval stav z přímého kopu portugalský reprezentant Alves, který do Cagliari přišel před sezonou z Fenerbahce.

Jubilejní 250. zápas trenéra Luciana Spallettiho na lavičce AS Řím proti Sampdorii Janov začal pro domácí "Vlky" dobře. V osmé minutě našel Perotti nadýchaným centrem Salaha a ten se poprvé v italské lize prosadil hlavou.

Totti režíroval výhru AS

Hosté ale ještě do konce poločasu stav otočili. Nejprve se po Reginiho pasu střelou z první prosadil Muriel, obrat pak dokonal nedůsledně hlídaný Quagliarella. Tentýž hráč mohl přidat i další branku, tentokrát ale dobře zasáhl domácí gólman Szczesny.

Po přestávce, trvající 80 minut kvůli silnému dešti, poslal Spalletti na hřiště Džeka a Tottiho, který tak zasáhl už do 25. sezony v italské nejvyšší soutěži a vyrovnal rekord obránce Paola Maldiniho.

Střídání vyšlo domácímu lodivodovi na výbornou. Po čtvrthodině Totti poslal míč za obranu Džekovi a ten se nemýlil. To se ale nedalo říci o dalších šancích bosenského reprezentanta, neboť hned několikrát byl ve výhodné pozici, druhý gól ale nepřidal.

Zařídil však v nastavení pokutový kop, když jej ve vápně fauloval Škriniar. Penaltu proměnil Totti, který se v posledních osmi zápasech, do kterých zasáhl, podílel na stejném počtu branek: pět dal a na tři přihrál.

Řím nastoupil v sestavě Szczesny - Florenzi, Manolas, Jesus, Peres - Nainggolan (85. Iturbe), De Rossi, Strootman - Salah, Perotti (46. Totti), El Shaarawy (46. Džeko).

Inter slaví výhru

V zápase Pescara - Inter se první šance zrodily až v závěru poločasu. Domácí dvakrát podržel zkušený gólman Bizzarri při Banegově střele a Candrevově dorážce, na druhé straně Verre nastřelil břevno. Inter se v prvních třech kolech nedokázal gólově prosadit v první pětačtyřicetiminutovce.

Hned po přestávce po Candrevově centru zakončil Icardi těsně vedle, na druhé straně zneškodnil gólman Handanovič pokus Memushaje. Inter se následně ocitl v dalších nadějných situacích, v 63. minutě ale domácí Zampano nacentroval do vápna přesně na Bahebecka a ten po čtyřech minutách na hřišti otevřel skóre. Francouzský útočník vstřelil první gól za Pescaru, v níž hostuje z Paris St. Germain.

Od dvoubrankové ztráty vzápětí několikrát zachránil hosty Handanovič. V 77. minutě už se dočkali hosté, po Banegově centru se hlavou trefil Icardi. Následně se znovu zaskvěl slovinský gólman Interu proti Bahebeckově pokusu.

V nastaveném čase dokonal obrat druhou trefou v utkání Argentinec Icardi a Inter tak poprvé od 9. dubna zvítězil venku. Milánský tým hrál v sestavě: Handanovič - D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Santon - Mário, Medel (74. Palacio) - Candreva (75. Eder), Banega, Perišič (75. Jovetič) - Icardi.

V Janově se za 28 odehraných minut dostal do největší šance domácí záložník Laxalt, trefil však pouze břevno. Trenér Fiorentiny Paulo Sousa poslal do hry sestavu Tatarusanu - Tomovič, Rodríguez, Astori - Tello, Badelj, Sánchez, Olivera - Iličič, Valero - Kalinič.

Joe Hart se stal prvním anglickým brankářem, který nastoupil k zápasu Serie A. Premiéra v dresu FC Turín se mu ale příliš nepovedla. Jeho tým sice vedl v Bergamu po zásahu Falquého, o chvíli později ale Hart dostatečně nevyrazil centrovaný balon a posunul jej jen k Masiellovi, který zakončil do odkryté branky. Obrat Bergamo dovršilo v 82. minutě, kdy penaltu proměnil devatenáctiletý Kessié, jenž se prosadil už počtvrté v sezoně.

AC Milán podlehl Udine po brance Perici z 88. minuty 0:1. Římské Lazio remizovalo na hřišti Chieva Verona 1:1.

Italská fotbalová liga - 3. kolo:

Boloňa - Cagliari 2:1 (23. Verdi, 74. Di Francesco - 83. Alves), AC Milán - Udine 0:1 (88. Perica), Bergamo - FC Turín 2:1 (56. Masiello, 82. Kessié z pen. - 54. Falqué), Chievo - Lazio Řím 1:1 (52. Gamberini - 55. De Vrij), Pescara - Inter Milán 1:2 (63. Bahebeck - 77. a 90.+1 Icardi).

Utkání FC Janov - Fiorentina bylo po 28 minutách za stavu 0:0 ukončeno a odloženo kvůli silnému dešti.

před 8 minutami

Tyčkař Kudlička je poosmé halovým mistrem republiky

yčkař Jan Kudlička se poosmé stal halovým mistrem republiky. Mezi muži se díky dnešnímu vítězství za 554 centimetrů posunul na druhé místo historických tabulek nejúspěšnějších atletů. Více titulů v hale nasbíral jen bývalý výškař Jaroslav Bába, který jich má jedenáct.

Bronzovému medailistovi z HMS 2014 Kudličkovi na výšce 554 centimetrů odpadl poslední domácí konkurent Matěj Ščerba, který zapsal 533 cm. Staronový šampion, který loni získal na halovém mistrovství republiky stříbro, si pak nechal zvednout stojany na 561, ale při pokusech o nejlepší český výkon sezony neuspěl.

"Letošní halová sezona byla o chloupek lepší než ta loňská, ale byli jsme zvyklí na lepší sezony. Doufám, že ta další, tedy letní, bude lepší. Pocitově převládá optimismus, výkonově ne, 560 mě letos neuspokojilo. Vím, jak vypadaly tréninky, pocitově to bylo o hodně lepší než ty výkony," řekl v rozhovoru na ploše.

Obrovskou radost měl z pátého titulu na 60 metrů překážek někdejší halový mistr Evropy Petr Svoboda, který závodil letos poprvé. Překážky si pětatřicetiletý závodník pražského Olympu při tréninku postavil teprve před šesti dny. "V neděli jsem zkusil techniku, v úterý náběhy, dneska jsem běžel rozběh a pak finále. Tenhle čas mě, doufám, nechá ve středisku a připravit se na olympiádu. A hlavně zůstat zdravý. Jelikož mi halová sezona začala dnes, tak byla úžasná a zároveň optimistická," radoval se z vítězného času 7,66. To je nejlepším český výkon sezony, ale o 22 setin pomalejší než Svobodův český rekord.

Předčasně skončila snaha Jana Veleby o rekordní šestý titul na šedesátce. Kvůli zranění se musel na poslední chvíli odhlásit. "Včera (v pátek) při rozcvičení jsem ucítil lehkou bolest v tříselné oblasti a následné lékařské vyšetření potvrdilo, že je tam svalové zranění, asi i dírka. Na nějaké závodění by to nebylo," uvedl na svazovém facebooku.

Zdeněk Stromšík tak měl ulehčenou cestu ke druhému titulu za sebou. Závodník domácího SSK Vítkovice zvítězil v čase 6,64, čímž vyrovnal vlastní rekord šampionátu z loňského roku.

Potřetí za sebou vyhrála šedesátku Klára Seidlová, která časem 7,27 sekundy zaostala o čtyři setiny za svým českým rekordem. Posedmé se halovou mistryní ČR stala koulařka Markéta Červenková, která si posunula letošní maximum na 16,81 metru.

Vynikající výkon v rozběhu na 400 metrů předvedla Lada Vondrová, která si vylepšila osobní rekord z Czech Indoor Gala o třináct setin na 52,12 a zařadila se na páté místo letošních evropských halových tabulek. V neděli by ji před finále čtvrtky měl čekat ještě rozběh dvoustovky. Finále na 200 metrů případně poběží půl hodiny po své hlavní disciplíně.