Druhý nejdražší přestup léta se Juventusu vyplácí. Higuaín dal Sassuolu dva góly za šest minut.

Aktualizováno 10. 9. 2016 22:51
Dvě letní posily rozhodly o vítězství italského mistra Juventusu proti Sassuolu. Dvakrát se trefil hned v úvodu Gonzalo Higuaín, třetí trefu přidal středopolař Miralem Pjanič. K výhře Neapole nad Palermem zase výrazně přispěl rovněž dvougólový José Callejón.
Gonzalo Higuaín zamířil do Juventusu za 2,4 miliardy korun.
Gonzalo Higuaín zamířil do Juventusu za 2,4 miliardy korun. | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve třetím kole italské ligy Sassuolo 3:1 a zůstali bodově stoprocentní. Dvakrát se prosadil Gonzalo Higuaín, který do Juventusu přišel před sezonou z Neapole za 90 milionů eur (2,4 miliardy korun). Neapol zvítězila na hřišti Palerma 3:0 a rovněž zůstává dál neporažena. Dvakrát se trefil José Callejón.

Higuaín potvrzuje, že z formy z minulé sezony, v níž v Serii A zaznamenal 36 branek, nic neztratil. Během prvních deseti minut dvakrát překonal gólmana Sassuola Consigliho, zejména druhá trefa z voleje byla efektní. Dařilo se také další letní posile Juventusu: ve 27. minutě dorazil balon do brány po Dybalově střele do břevna Pjanič, jenž v dresu "Staré dámy" v lize debutoval po příchodu z AS Řím.

Za hosty ještě v prvním poločase šťastně snížil Antei, po změně stran si ale úřadující mistr v poklidu pohlídal tříbodový zisk. Na domácím hřišti vyhrál 18. ligové utkání v řadě, za tu dobu inkasoval pouze pět branek.

První poločas duelu Palermo - Neapol nebyl příliš atraktivní, po změně stran ale hosté potvrdili roli favorita a dvěma slepenými góly rozhodli o svém vítězství. Nejprve se po Ghúlamově centru prosadil Hamšík, který se do sítě Palerma trefil v Serii A už osmkrát, což se slovenskému reprezentantovi proti nikomu jinému nepovedlo.

O několik minut později zužitkoval Insigneho nadýchaný centr nedůsledně hlídaný Callejón. Španělský forvard navíc o čtvrt hodiny později přidal po Zielinského přihrávce druhý gól v zápase. Neapoli se povedlo v šesti z posledních osmi soutěžních zápasů s Palermem udržet čisté konto.

Italská fotbalová liga - 3. kolo:

Juventus Turín - Sassuolo 3:1 (5. a 10. Higuaín, 27. Pjanič - 33. Antei), Palermo - Neapol 0:3 (51. a 65. Callejón, 47. Hamšík).