Koronaviru podlehla matka Pepa Guardioly, bylo jí 82 let

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 6. 4. 2020 17:22
Pandemie nemoci covid-19 smrtelně zasáhla rodinu trenéra Manchesteru City Pepa Guardioly. Nákazu novým koronavirem nepřežila dvaaosmdesátiletá matka někdejšího skvělého fotbalisty, Dolors Sala Carrió.
O úmrtí Guardiolovy maminky informovaly sociální sítě Manchesteru City.
O úmrtí Guardiolovy maminky informovaly sociální sítě Manchesteru City. | Foto: Reuters

Maminka devětačtyřicetiletého trenéra skonala dnes v Manrese nedaleko Barcelony. Pep Guardiola je jedním ze dvou synů a celkově čtyř dětí, které Dolors společně s otcem Valentím vychovala. 

Guardiola, jenž je katalánským rodákem, hrál odmalička za Barcelonu, jíž později vedl jako trenér. Posléze si zkusil angažmá v Bayernu Mnichov a nejnověji v Manchesteru City, který o smrti jeho matky v pondělí odpoledne na sociálních sítích informoval. 

Španělsko je co do počtu obětí po Itálii druhou nejhůře postiženou zemí na světě. Nemoci covid-19 zde podle pondělní bilance podlehlo už 13 055 lidí. Nakažených mají Španělé více než 135 tisíc lidí, což je nejvyšší počet v Evropě.

Sám Guardiola už před dvěma týdny věnoval na boj s novou nemocí, která si po celém světě vyžádala už přes 70 tisíc životů, milion eur. Nemocnice v Katalánsku využily jeho dar k nákupu ochranných pomůcek.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy