Česnekem proti koronaviru. Slavný Japonec ani ve 47 letech nemyslí na konec kariéry

ČTK ČTK
6. 4. 2020 11:49
Ani po nejhorší sezoně Světového poháru v kariéře nepomýšlí Noriaki Kasai na to, že by skončil se skoky na lyžích. Sedmačtyřicetiletý Japonec vyhlíží svou devátou olympijskou účast v Pekingu 2022 a proti nákaze koronavirem bojuje česnekem.
Noriaki Kasai při loňském Turné čtyř můstků
Noriaki Kasai při loňském Turné čtyř můstků | Foto: Reuters

"Příští rok bude můj. Budu pokračovat, abych se dostal na své deváté olympijské hry do Pekingu. Když má člověk cíl, není žádný čas promarněný," řekl mistr světa v letech z Harrachova 1992 Kasai internetovému portálu hochi.news.

Kasai se minulou zimu poprvé od debutu v roce 1988 nedostal v aktivně strávené sezoně (ročník 1993/94 vynechal) v žádném závodu Světového poháru do bodované třicítky.

V prosinci vypadl trojnásobný olympijský medailista z reprezentačního A týmu, přišel o účast na Turné čtyř můstků a skákal s průměrnými výsledky v nižším Kontinentálním poháru.

"Když to dobře půjde a budu nominován, začnu nejprve právě v Kontinentálním poháru. Jinak mě čekají i závody na národní úrovni," uvedl Kasai, jenž ve svém sportu překonal prakticky všechny věkové rekordy.

Poslední medaili získal ve dvaačtyřiceti na MS 2015 ve Falunu, kde pomohl k bronzu v soutěži smíšených družstev.

I když ještě nepatří do rizikové skupiny, snaží se i on chránit proti nákaze koronavirem.

"Manželka výborně vaří a každý den mi dělá jídlo s česnekem, který je dobrý na imunitní systém. Říká mi: Přece neprohraješ s koronou," uvedl veterán Kasai.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy