Vypadá to jako sci-fi. V zemi nákaza ještě nekulminovala, Němci ale začínají trénovat

ČTK jšk, ČTK
6. 4. 2020 7:37
Přestože Německo se skokem přiblížilo k hranici sta tisíc nakažených a kulminaci epidemie onemocnění Covid-19 má teprve před sebou, bundesligové týmy začínají trénovat.
Djibril Sow během tréninku Eintrachtu Frankfurkt
Djibril Sow během tréninku Eintrachtu Frankfurkt | Foto: Reuters

Fotbalisté dalších bundesligových klubů se od pondělí začnou připravovat na případný restart soutěže v malých skupinkách. Při tréninku budou dodržovat hygienická nařízení včetně odstupu od ostatních. Ke společné přípravě se po domácí karanténě kvůli koronaviru vrátí i mistrovský Bayern či Schalke.

Schalke například dostalo povolení, že může tréninkovou skupinku tvořit až sedm hráčů. Dnes se sejdou i hráči Hoffenheimu, mezi něž patří obránce Pavel Kadeřábek.

Všechny kluby pak musejí dbát na to, aby se hráči nedostali blízko k sobě, převlékají se a myjí se většinou doma a na tréninkových základnách společně neobědvají.

Na trávníku mezi nimi nedochází k žádným kontaktům, chybí i klasické pošťuchování například při bagu. Tréninky vypadají jako sci-fi, nebo jako zvláštní vojenské cvičení.  

"Tréninky jsou absolutně bez kontaktu. Pohybujeme se co nejdále od sebe, popisuje obránce Augsburgu Marek Suchý.

Kvůli šíření nemoci covid-19 byla německá liga přerušena 13. března a hrát se nebude nejméně do konce dubna.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Tripartita se mimořádně sejde začátkem února, projedná nový návrh rozpočtu

Tripartita se v únoru mimořádně sejde kvůli novému návrhu státního rozpočtu. S odbory a zaměstnavateli budou pravidelně jednat také ekonomičtí ministři. Jejich pravidelné porady se obnoví. Po jednání tripartity to na tiskové konferenci řekl premiér Petr Fiala (ODS). Tripartita zasedla poprvé po nástupu nového kabinetu.

Původní verzi státního rozpočtu, kterou připravila ještě bývalá vláda Andreje Babiše (ANO), Fialův kabinet přepracovává. Plánovaný schodek 376 miliard korun chce dostat pod 300 miliard. Stát hospodaří nyní v rozpočtovém provizoriu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy