Vypadá to jako sci-fi. V zemi nákaza ještě nekulminovala, Němci ale začínají trénovat

ČTK jšk, ČTK
6. 4. 2020 7:37
Přestože Německo se skokem přiblížilo k hranici sta tisíc nakažených a kulminaci epidemie onemocnění Covid-19 má teprve před sebou, bundesligové týmy začínají trénovat.
Djibril Sow během tréninku Eintrachtu Frankfurkt
Djibril Sow během tréninku Eintrachtu Frankfurkt | Foto: Reuters

Fotbalisté dalších bundesligových klubů se od pondělí začnou připravovat na případný restart soutěže v malých skupinkách. Při tréninku budou dodržovat hygienická nařízení včetně odstupu od ostatních. Ke společné přípravě se po domácí karanténě kvůli koronaviru vrátí i mistrovský Bayern či Schalke.

Schalke například dostalo povolení, že může tréninkovou skupinku tvořit až sedm hráčů. Dnes se sejdou i hráči Hoffenheimu, mezi něž patří obránce Pavel Kadeřábek.

Všechny kluby pak musejí dbát na to, aby se hráči nedostali blízko k sobě, převlékají se a myjí se většinou doma a na tréninkových základnách společně neobědvají.

Na trávníku mezi nimi nedochází k žádným kontaktům, chybí i klasické pošťuchování například při bagu. Tréninky vypadají jako sci-fi, nebo jako zvláštní vojenské cvičení.  

"Tréninky jsou absolutně bez kontaktu. Pohybujeme se co nejdále od sebe, popisuje obránce Augsburgu Marek Suchý.

Kvůli šíření nemoci covid-19 byla německá liga přerušena 13. března a hrát se nebude nejméně do konce dubna.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy