Messiho v Seville vychytal Bono, porážku Barcelony pečetil nechtěný Rakitič

Sport Sport
10. 2. 2021 22:52
Barcelona v prvním semifinále španělského poháru podlehla Seville 0:2. O branky se postarali Jules Koundé a Ivan Rakitič. Druhý jmenovaný přitom v létě z Katalánska jako nechtěný odešel.
Vítězství Sevilly pečetil Ivan Rakitič.
Vítězství Sevilly pečetil Ivan Rakitič. | Foto: Reuters

V dresu Barcelony mohl dvakrát skórovat Lionel Messi, ale vždy ho vychytal domácí brankář Bono, který opět dostal přednost před Tomášem Vaclíkem. Odveta se bude hrát 3. března na Camp Nou. 

Takto vychytal Bono Messiho:

V druhém semifinále Copa del Rey se utkávají Levante a Athletic Bilbao, první zápas sehrají ve čtvrtek. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy