Rozhodčí nadržují Realu, naznačil Piqué. A může mít problémy

ČTK ČTK
10. 2. 2021 19:21
Španělská fotbalová federace se začala zabývat výroky barcelonského obránce Gerarda Piquého o rozhodčích.
Obránce Barcelony a španělské reprezentace Gerard Piqué.
Obránce Barcelony a španělské reprezentace Gerard Piqué. | Foto: Reuters

Mistr světa a Evropy v nedávném rozhovoru naznačil, že Real Madrid se těší přízni rozhodčích, protože většina z nich mu fandí. Federace podle svého mluvčího nyní zjišťuje, zda Piqué svým komentářem neporušil její pravidla.

V rozhovoru s youtuberem přezdívaným DjMaRiiO čtyřiatřicetiletý fotbalista uvedl, že rozhodčí svými verdikty pomohli Realu v minulé sezoně k titulu. Jejich některé výroky označil za největší grotesku, jakou kdy v životě viděl. Citoval také slova bývalého sudího Eduarda Iturraldeho Gonzáleze, podle kterého 85 procent rozhodčích fandí Realu.

"Jak by mohli nenadržovat Realu. I kdyby to dělali nevědomky, jak by mohli být nestranní? Respektuji profesionalitu rozhodčích a vím, že dělají svou práci nejlépe, jak umí, ale když nastanou pochyby, co udělají?" prohlásil Piqué, který momentálně kvůli zranění nehraje.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy