Nezačala dobře, pak si zastřílela. Barcelona porazila Betis, Griezmann dal dva góly

Aktualizováno 25. 8. 2019 23:12
Fotbalisté Barcelony ve španělské lize i díky dvěma gólům Antoinea Griezmanna porazili 5:2 Betis Sevilla a částečně odčinili zaváhání z prvního kola, ve kterém nečekaně prohráli s Bilbaem. Stoprocentní je naopak Atlético, jenž si poradilo 1:0 s Leganés.
Antoine Griezmann a Sergi Roberto oslavují gól Barcelony proti Betisu Sevilla.
Antoine Griezmann a Sergi Roberto oslavují gól Barcelony proti Betisu Sevilla. | Foto: Reuters

Barcelona sice s Betisem od 15. minuty prohrávala, ale sevillský celek na loňskou senzační výhru z Nou Campu nenavázal. Před přestávkou srovnal Griezmann, který z kraje druhé půle skóre otočil. Domácí poté přidali další tři branky, hosté už jen v závěru snížili na konečných 2:5.

Jedinou branku Atlética dal v 71. minutě Vitolo, který se prosadil po individuální akci Joaa Felixe. Výběr trenéra Diega Simeoneho navázal na výhru 1:0 nad Getafe z úvodního kola a spolu se Sevillou, kde působí český brankář Tomáš Vaclík, jako jediný v úvodu soutěže neztratil ani bod a navíc ani nedostal gól.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Alavés - Espaňol Barcelona 0:0, Mallorca - San Sebastian 0:1 (83. Ödegaard), Leganés - Atlético Madrid 0:1 (71. Vitolo), FC Barcelona - Betis Sevilla 5:2 (41. a 50. Griezmann, 56. Pérez, 60. Alba, 77. Vidal - 15. Fékir, 80. Loren).

před 51 minutami

Útok na ropná zařízení je odvetou Jemenců za agresi Saúdů, tvrdí íránský prezident

Útok na saúdskoarabská ropná zařízení byl odplatou Jemenců za agresi Saúdské Arábie, uvedl íránský prezident Hasan Rúhání. Informovala o tom agentura Reuters. K víkendovému útoku se sice přihlásili jemenští povstalci, Rijád ale vyjádřil pochybnosti, že úder byl veden z Jemenu, a Spojené státy tvrdí, že za akcí je Teherán. "Jemenci uplatňují své zákonné právo na obranu… útoky byly odvetným opatřením za dlouholetou agresi vůči Jemenu," uvedl Rúhání na tiskové konferenci v Ankaře, kde dnes s prezidenty Turecka a Ruska Recepem Tayyipem Erdoganem a Vladimirem Putinem jednal o syrské krizi.

před 56 minutami

Volejbalisté dostali na ME lekci od polských mistrů světa

Při rozlučce s Rotterdamem od druhého setu nedostali šanci a prohráli 18:25, 12:25 a 15:25. O postup do osmifinále budou Češi po dni volna bojovat již v Amsterodamu proti domácímu Nizozemsku a Černé Hoře.

Poláci vyhráli poslední dva světové šampionáty, ale na evropskou medaili čekají od roku 2011, kdy získali ve Vídni bronz. Proti českému výběru si připsali třetí vítězství na tomto ME ze tří zápasů.

Svěřenci Michala Nekoly mají bilanci jedné výhry a dvou porážek, a pokud chtějí postoupit do play off, potřebují skončit v šestičlenné skupině do čtvrtého místa.