Za Vaclíka zaskočil v bráně Sevilly střelec vítězného gólu. A ustál infarktový závěr

7. 7. 2020 12:14
Argentinský fotbalista Sevilly Lucas Ocampos se v pondělním zápase španělské ligy s Eibarem stal hrdinou domácího týmu na obou stranách hřiště.
Lucas Ocampos
Lucas Ocampos | Foto: Reuters

Pětadvacetiletý křídelní útočník nejprve vstřelil gól a poté v nastaveném čase zastoupil zraněného brankáře Tomáše Vaclíka a důležitým zákrokem pomohl udržet vítězství 1:0. Přestože si Ocampos rád zachytá na trénincích, podobný scénář by ho nikdy nenapadl.

Vaclík si při souboji s Kikem Garcíou poranil koleno a musel být odnesen na nosítkách. Protože sevillský trenér Julen Lopetegui předtím využil všech pět střídání, musel do branky na závěrečné minuty nastavení některý hráč z pole. Odpovědnost na sebe vzal Ocampos.

"Rád chytám na trénincích, ale nikdy bych si nedokázal představit, že skončím v brance v posledních minutách soutěžního zápasu. Ale jsem vždycky připravený pomoci mužstvu v jakékoliv pozici," řekl Ocampos.

V zápase toto tvrzení dokonale potvrdil. Nejprve na začátku druhé půle po centru kapitána Jesúse Navase otevřel skóre svým 13. ligovým gólem v sezoně. A pak nejlepší střelec andaluského týmu už s rukavicemi a Vaclíkovým dresem zazářil v posledních vteřinách utkání, kdy po rohu zastavil střelu brankáře Eibaru Marka Dmitroviče, který přiběhl do šestnáctky podpořit útok.

"Než jsem šel do branky, tak mi náš trenér gólmanů řekl, abych příliš nevybíhal z brankové čáry. Když ke mně přiletěl míč, dokázal jsem ho vyrazit. Máme tři body a jsem víc než spokojený," popsal bývalý hráč River Plate, Monaka nebo Marseille.

Sevilla po druhé výhře za sebou udržela v tabulce čtvrté místo, které zaručuje start ve skupinové fázi Ligy mistrů. Na pátý Villarreal má čtyři kola před koncem sezony šestibodový náskok. "Bylo to hrozně důležité vítězství. Ukázali jsme správnou mentalitu a dokázali společně ubránit výsledek, který jsme chtěli," konstatoval Ocampos.