Starkův muž Rogoz jde k soudu. Je obžalován z korupce

Luděk Mádl Luděk Mádl
29. 11. 2013 14:20
Korupční kauza spojená se zápasem Gambrinus ligy České Budějovice-Příbram už míří k soudu. Obžalován je Roman Rogoz
Roman Rogoz, funkcionář příbramského klubu, míří k sodu
Roman Rogoz, funkcionář příbramského klubu, míří k sodu | Foto: CPA

Příbram - Kauza spojená s fotbalovou korupcí míří k soudu. Přesně týden před Štědrým dnem, tedy 17. prosince, se bude u Okresního soudu v Příbrami řešit obžaloba vznesená vůči Romanu Rogozovi.

Informovala o tom ve svém vysílání Česká televize.

Orgány činné v trestním řízení dosud vedly tuto kauzu v anonymitě. Hovořily o muži, který měl nabídnout úplatek 50 000 korun fotbalistovi soupeřova týmu za to, že ve vzájemném utkání nepodá kvalitní výkon.

Všechny stopy ale vedly jednoznačně k Romanu Rogozovi, sportovnímu řediteli klubu 1. FK Příbram. Že je obviněn právě on, nepřímo potvrzoval i šéf klubu Jaroslav Starka.

"Já ale Romanu Rogozovi naprosto věřím," říká Starka, který funkcionáře ve funkci ponechal i po celou dobu vyšetřování. Rogoz tak stále průběžně působí při ligových zápasech na příbramské lavičce. A chybět na ní patrně nebude ani v nedělním duelu v Plzni.

Disciplinární komise FAČR vůči němu dosud žádné konkrétní šetření nezahájila, protože oficiálně jí úřady odmítaly potvrdit, že jde právě o Rogoze.

Duel v Budějovicích provázel skandál

Veškerá podezření jsou směřována k jarnímu ligovému utkání České Budějovice-Příbram (0:1). Šlo o přímý souboj dvou týmů intenzivně namočených do boje o záchranu.

Pikantní na zápase byla skutečnost, že Rogoz jen několik měsíců předtím působil právě v budějovickém Dynamu. Přes zimu ale  změnil fotbalovou adresu a začal pracovat pro Příbram.

Ve fotbalovém prostředí je Rogoz dobře znám jako muž, který má vynikající kontakty na rozhodčí. Policie ho ale viní z něčeho jiného.

Podle dosud známých skutečností to byl budějovický hráč Michal Klesa, kdo měl policii sdělit, že mu Rogoz něco nabízel.

"Klesa je gambler a zloděj, z Příbrami jsme ho museli vyhodit," zpochybňuje Klesovu důvěryhodnost Rogozův šéf Jaroslav Starka.

Zápas České Budějovice-Příbram (0:1) probíhal ve velmi vzrušené atmosféře, za skandálních okolností.

Duel rozhodla střela z pokutového kopu, který nařídil sudí Drahoslav Drábek. Údajně viděl v šestnáctce nedovolený zákrok chvíli po odehrání míče, když už diváci i televizní kamery sledovali balon někde na půlící čáře.

Poborský: Naše hráče někdo obvolával

Domácím fotbalistům i příznivcům se nelíbila i celá řada dalších Drábkových verdiktů. Komise rozhodčích následně přijala razantní opatření a Drábka vyřadila z listiny rozhodčích pro I. a II. ligu.

Navíc se po zápase šéf domácího klubu Karel Poborský nechal do médií slyšet, že budějovické hráče někdo z Příbrami v týdnu před utkáním obtelefonovával.

Do toho by zapadala i verze s údajným Rogozovým telefonem Michalu Klesovi.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy