Starkův muž Rogoz jde k soudu. Je obžalován z korupce

Luděk Mádl Luděk Mádl
29. 11. 2013 14:20
Korupční kauza spojená se zápasem Gambrinus ligy České Budějovice-Příbram už míří k soudu. Obžalován je Roman Rogoz
Roman Rogoz, funkcionář příbramského klubu, míří k sodu
Roman Rogoz, funkcionář příbramského klubu, míří k sodu | Foto: CPA

Příbram - Kauza spojená s fotbalovou korupcí míří k soudu. Přesně týden před Štědrým dnem, tedy 17. prosince, se bude u Okresního soudu v Příbrami řešit obžaloba vznesená vůči Romanu Rogozovi.

Informovala o tom ve svém vysílání Česká televize.

Orgány činné v trestním řízení dosud vedly tuto kauzu v anonymitě. Hovořily o muži, který měl nabídnout úplatek 50 000 korun fotbalistovi soupeřova týmu za to, že ve vzájemném utkání nepodá kvalitní výkon.

Všechny stopy ale vedly jednoznačně k Romanu Rogozovi, sportovnímu řediteli klubu 1. FK Příbram. Že je obviněn právě on, nepřímo potvrzoval i šéf klubu Jaroslav Starka.

"Já ale Romanu Rogozovi naprosto věřím," říká Starka, který funkcionáře ve funkci ponechal i po celou dobu vyšetřování. Rogoz tak stále průběžně působí při ligových zápasech na příbramské lavičce. A chybět na ní patrně nebude ani v nedělním duelu v Plzni.

Disciplinární komise FAČR vůči němu dosud žádné konkrétní šetření nezahájila, protože oficiálně jí úřady odmítaly potvrdit, že jde právě o Rogoze.

Duel v Budějovicích provázel skandál

Veškerá podezření jsou směřována k jarnímu ligovému utkání České Budějovice-Příbram (0:1). Šlo o přímý souboj dvou týmů intenzivně namočených do boje o záchranu.

Pikantní na zápase byla skutečnost, že Rogoz jen několik měsíců předtím působil právě v budějovickém Dynamu. Přes zimu ale  změnil fotbalovou adresu a začal pracovat pro Příbram.

Ve fotbalovém prostředí je Rogoz dobře znám jako muž, který má vynikající kontakty na rozhodčí. Policie ho ale viní z něčeho jiného.

Podle dosud známých skutečností to byl budějovický hráč Michal Klesa, kdo měl policii sdělit, že mu Rogoz něco nabízel.

"Klesa je gambler a zloděj, z Příbrami jsme ho museli vyhodit," zpochybňuje Klesovu důvěryhodnost Rogozův šéf Jaroslav Starka.

Zápas České Budějovice-Příbram (0:1) probíhal ve velmi vzrušené atmosféře, za skandálních okolností.

Duel rozhodla střela z pokutového kopu, který nařídil sudí Drahoslav Drábek. Údajně viděl v šestnáctce nedovolený zákrok chvíli po odehrání míče, když už diváci i televizní kamery sledovali balon někde na půlící čáře.

Poborský: Naše hráče někdo obvolával

Domácím fotbalistům i příznivcům se nelíbila i celá řada dalších Drábkových verdiktů. Komise rozhodčích následně přijala razantní opatření a Drábka vyřadila z listiny rozhodčích pro I. a II. ligu.

Navíc se po zápase šéf domácího klubu Karel Poborský nechal do médií slyšet, že budějovické hráče někdo z Příbrami v týdnu před utkáním obtelefonovával.

Do toho by zapadala i verze s údajným Rogozovým telefonem Michalu Klesovi.

 

Právě se děje

před 43 minutami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Další zprávy