Sparta vyhrála i na Baníku, Svěrkoš dostal červenou

19. 9. 2011 20:50
Dohrávka 7. kola: Baník - Sparta 0:2
Neudržitelný Kweuke potopil i ostravský Baník.
Neudržitelný Kweuke potopil i ostravský Baník. | Foto: Reuters

Ostrava - Pražská Sparta vyhrála i sedmý zápas letošního ročníku Gambrinus ligy a se suverénním náskokem sedmi bodů vede tabulku.

Letenský tým nezaváhal ani v Ostravě, kde si poradil s domácím Baníkem a zvítězil 2:0. Ostravští podali bojovný výkon, snahu o bodový zisk jim ale zkomplikovalo vyloučení Václava Svěrkoše, který musel pod sprchy již v závěru první půle.

Baník zůstává s jediným bodem na chvostu ligového pořadí.

Latka se dohodl na podmínkách působení ve Slavii
Příbramští porazili Boleslav, Hradec zdolal Bohemians
Plzeň ve šlágru kola skvělým obratem porazila Jablonec

Plány domácích - hrát na rychlé brejky - vzaly za své již po necelých třech minutách zápasu. Grajciar ve středu pole obral o míč Svěrkoše, poslal do šance Kweukeho a sám vzápětí dorazil do sítě míč vyražený brankářem Pietrzkiewiczem.

Sparta lépe kombinovala, Baníkovci ovšem příkladně bojovali a tak se hrál vcelku vyrovnaný zápas. Po chybě Švengera mohl vyrovnat Vomáčka, jeho střela přes hlavu si ovšem cestu do branky nenašla.

Václav Svěrkoš.
Václav Svěrkoš. | Foto: FC Baník Ostava

V závěru poločasu se začalo nebývale jiskřit a eskalovaná nervozita vyvrcholila vyloučením Václava Svěrkoše. Ten dostal dvě žluté karty za dva podobné zákroky na hostujícího Hušbauera, kterého atakoval loktem.

Sparťanský záložník ovšem oba své pády výrazně přihrál, což hodně rozezlilo Svěrkoše i jeho spoluhráče.

I v oslabení hráli domácí ke spokojenosti diváků se Spartou vyrovnanou partii. Povedenou akci předvedl po pěti minutách druhé půle mladý Ferenčík, který se probil po levé straně až před brankáře Švengera, z úhlu ovšem minul levou tyč.

Ostravští fans protestovali

Sparta se do útoku nehnala a až v závěru zápasu definitivně rozhodla o tříbodovém zisku. Matějovský nejprve trefil břevno a pět minut před koncem pěknou uličkou vysunul Kweukeho.

Kamerunský střelec udělal kličku Pietrzkiewiczovi a do prázdné branky s přehledem skóroval, už popáté v sezoně.

Zápasu v Ostravě předcházel protestní pochod domácích fanoušků, kterým se nelíbí chystané stěhování klubu z Bazalů. V ulicích jich bylo více než tisíc. Podle policie se vše obešlo bez incidentů.

7. kolo první fotbalové ligy
:

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)
Branky: 3. Grajciar, 85. Kweuke. Rozhodčí: Jech - Kordula, Kocián. ŽK: Svěrkoš, Ferenčík - Mareš, Grajciar, Jarošík. ČK: 44. Svěrkoš. Diváci: 7099.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Marek, Vomáčka, Cverna - Lukeš (90. Greguš), Droppa (84. Badaljan) - Poliaček, Svěrkoš, Ferenčík (79. Šenkeřík) - Kraut. Trenér: Malura.

Sparta: Švenger - Kušnír, Zápotočný (52. Brabec), Jarošík, Pamič - Hušbauer - Mareš (61. Kadlec), Grajciar (90. Slepička), Matějovský, Juhar - Kweuke. Trenér: Chovanec.