Plzeň ve šlágru kola skvělým obratem porazila Jablonec

17. 9. 2011 22:38
Liberec - Olomouc 1:1, Slovácko - Budějovice 2:0
Rozhodující branku vstřelil Michal Ďuriš
Rozhodující branku vstřelil Michal Ďuriš | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Plzně porazili ve šlágru 7. kola Gambrinus ligy Jablonec 4:2, přestože po první půli prohrávali 1:2.

Po změně stran třemi góly výsledek otočili, když v 79. minutě vstřelil vítězný gól Ďuriš.

Liberec remizoval s Olomoucí 1:1, když oba góly padly už v samém úvodu. Ve 2. minutě otevřel skóre Štajner, ovšem bleskově odpověděl Schulmeister.

Severočeši se museli po velkou většinu zápasu obejít bez stopera Nezmara, který v 15. minutě stáhl sólově unikajícího Navrátila a viděl červenou kartu.

Stále bez vítězství zůstávají České Budějovice, které tentokrát prohrály 0:2 na Slovácku.

Slavia remizovala s Duklou. Petroušův konec se blíží
Půjde Řepka do Příbrami? Starka na něj sehnal peníze

Šlágr podzimní části přinesl podle předpokladů skvělý fotbal. Že nebude o góly nouze, se potvrdilo hned po několika minutách, kdy po pěkné kombinaci otevřel skóre Ďuriš. Tentýž hráč mohl po dlouhém sólu přidal další branku, ovšem svou šanci nezakončil úspěšně.

Po půlhodině hry přišel trest. Centr Kopice přetavil z nelehké pozice ve vyrovnání a již jedenáctý gól v sezoně Lafata. V samém závěru první půle potrestal chybu domácích Kopic a do šaten šli spokojeněji Severočeši.

Po změně stran Plzeň šlápla na plyn a pustila se do stíhací jízdy. Kolář ještě z penaltového puntíku Rajtoralovu gólovou nabídku nevyslyšel, ale Horváth se z něj v 65. minutě už nemýlil, když proměnil pokutový kop nařízený za diskutabilní faul Kopice na Řezníka.

Bod však domácím nestačil, a tak se hnali za další brankou. Dočkali se v 79. minutě, když obrat dokonal svou druhou trefou večera Ďuriš. Hosté měli ještě dvě velké šance na srovnání, ale Třešňák i Piták své tutovky zahodili. V úplném závěru přidala Viktoria ještě jeden gól. Po centru Daridy využil rychlé přečíslení Kolář.

Olomouc přesilovku nevyužila

Utkání pod Ještědem začalo hodně zhurta. Už ve 2. minutě se domácím vyplatila osvědčená spolupráce mezi přihrávajícím Breznaníkem a neomylně zakončujícím Štajnerem. Za chvíli ale bylo vyrovnáno. Schulmeister to zkusil snad ze třiceti metrů a rozhodně nelitoval. Jeho rána zapadla přesně pod břevno Bičíkovy brány.

Záhy přišel další důležitý moment - vyloučení Nezmara. Jenže pokud si Olomouc od početní výhody slibovala více šancí na rozhodnutí zápasu, hodně se zmýlila. Byli to totiž naopak domácí, kdo i v deseti hráčích působil nebezpečněji.

Zlámal se musel hodně činit, zvláště při hlavičkách Gebre Selassieho. Proti střele Breznaníka mu dokonce pomohla tyč. Liberečtí se však přece jen prosadit nedokázali, a tak si Sigma odvezla na Hanou bod, který ji v tabulce vrátil do plusových hodnot.

7. kolo první fotbalové ligy:

FC Slovan Liberec - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)
2. Štajner - 5. J. Schulmeister. Rozhodčí: K. Hrubeš - Košec, Jiřík. ŽK: Vácha - Škerle, Navrátil, Kučera. ČK: 15. Nezmar (Liberec). Diváci: 4930.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Polák, Fleišman (90. Liška) - Štajner, Vácha, Janů, Breznaník - Šural (17. Kelič), Rabušic (64. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Navrátil (71. Varadi), Bajer (82. Rossi), Hořava - Heinz, J. Schulmeister (71. Petr), Přikryl. Trenér: Psotka.

Viktoria Plzeň - Baumit Jablonec 4:2 (1:2)
5. a 80. Ďuriš, 65. Horváth z pen., 90.+1 Kolář - 32. Lafata, 45.+1 Kopic. Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Urban. ŽK: Hora - Lafata. Diváci: 5810.

Plzeň: Čech - Řezník, Čišovský, Bystroň, Rajtoral - Horváth, Jiráček - Petržela (78. Hora), Trapp (67. Darida), Kolář - Ďuriš (87. Ševinský). Trenér: Vrba.
Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský (74. Novák) - Kopic (72. Vošahlík), Loučka, Jarolím (82. Třešňák), Piták, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

1. FC Slovácko - SK Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
50. Došek, 73. Pavelka. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Handlíř. ŽK: Košút, Kubáň - Machovec, Stráský, Čirkin. Diváci: 4950.

Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Trousil, Kubáň - Pavelka (89. Jeleček), Kordula, Valenta, Kerbr (66. Daníček) - Lukáš (81. Ondřejka), Došek. Trenér: Soukup.
České Budějovice: Křížek - Machovec, Horejš, Lengyel, Novák - Bakala, Otepka (67. Hudson), Klesa, Sandro (80. Pecka), Čirkin - Ondrášek (45.+1 Stráský). Trenér: Cipro.