Sparta v Kladně uspěla. Výhru slaví i Boleslav

10. 8. 2008 18:58
Kladno - Sparta 0:2, Mladá Boleslav - Zlín 1:0
Sparťanská obrana zatím v lize neinkasovala
Sparťanská obrana zatím v lize neinkasovala | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Sparty pokračují v dosavadních spolehlivých výkonech a po postupu do třetího předkola Ligy mistrů nezaváhali ani ve svém druhém ligovém utkání.

Svěřenci Vítězslava Lavičky v neděli zvítězili na hřišti Kladna 2:0 a v lize doposud neinkasovali.

Skóre zapasu otevřel nejprve v první půli Jiří Kladrubský a v závěru pečetil konečný stav Martin Zeman.

Z výhry se může radovat také Mladá Boleslav, kterou k vítězství nad Zlínem posunula jediná branka Michala Papadopulose.

Sparťané nastoupili na hřišti Františka Kloze s pozměněnou sestavou. V záloze dostali od úvodních minut šanci mladíci Vacek se Zemanem, v útoku se pak poprvé v sezoně objevila dvojice Došek - Kulič.

Samotný zápas však připomínal spíše boj a diváci na vyprodaném stadionu se před oběma brankami příliš vzruchu nedočkali.

Výjimkou v první půli byla ovšem událost z dvaatřicáté minuty. To si na rohový kop hostů naskočil Jiří Kladrubský a přesnou hlavičkou překonal brankáře Pavlíka.

Kladenští mohli vyrovnat krátce po přestávce, Szabovu střelu ale nejprve zablokovali obránci a dorážející Zachariáš nemířil přesně.

S přibývajícím časem se pak svěřenci trenéra Hřídela začali více tlačit před branku Sparty a hosté využívali jejich nepřesnosti k rychlým brejkům.

Při jednom z nich unikl kladenské obraně osm minut před koncem Kušnír, jenž následně svým centrem našel Martina Zemana, a ten střelou pod břevno uzavřel na konečných 2:0

FK Mladá Boleslav - FC Tescoma Zlín 1:0 (0:0)