Teplice na Žižkov nestačily. Jun hrál jen patnáct minut

sid
10. 8. 2008 12:11
FK Viktoria Žižkov - FK Teplice 3:0 (2:0)

Praha - Druhé kolo fotbalové Gambrinus ligy pokračoval po středeční předehrávce Slavie s Příbramí na stadionu pod žižkovskou televizní věží. Domácí zde přivítali hráče Teplic.

Severočeši sezonu výborně odstartovali, když minulý týden rozstříleli České Budějovice 4:0, do zápasu s Viktorií šli ale oslabeni střevní virózou, když v sobotu dokonce zvažovali žádost o přeložení duelu.

V jejich základní sestavě sice nakonec chyběl pouze nejlepší střelec mužstva Tomáš Jun, také další hráči ale nebyli stoprocentně v pořádku.

Zápase jsme sledovali ON-LINE

Projevilo se to už po sedmi minutách, kdy se po kombinaci s Kalodem trefil Martin Vozábal. Branku si připsal také v prvním kole v Plzni, kde ale Žižkov 2:3 podlehl.

Ke kuriózní situace došlo krátce před poločasovou přestávkou. Teplický Pavel Verbíř odkopl od autové čáry míč tak nešťastně, že skončil za zády brankáře Belice. Po vlastním gólu vedli domácí už 2:0.

Na nepříznivý stav reagoval po pauze hostující trenér, který vystřídal Smejkala a Vidličku. Na hřišti je nahradili Mahmutovič a Sabou.

Viktoria byla ovšem nadále lepším týmem a v závěru utkání přidal Makedonec Naumov třetí gól. Domácí si tak připsali první ligové body v sezoně.

Hostům nepomohl ani nejlepší ligový střelec Jun, který nastoupil na hřiště čtvrt hodiny před koncem.