Slávisté si našli svého Rosického, Rotaň v přípravě zazářil. Okamžitě ho podepište, žádají fanoušci

Jiří Škuba Jiří Škuba
24. 6. 2017 15:52
Jeho šance na červenobílý dres výrazně pohasly poté, co se vedení Slavie nedomluvilo s Schalke na přesunu hvězdného Jevgena Konopljanky. Pětatřicetiletý kapitán ukrajinské reprezentace Ruslan Rotaň však přesto do Edenu zamířil na týdenní testy a svým výkonem proti Viktorii Žižkov uhranul fanoušky.
Ruslan Rotaň
Ruslan Rotaň | Foto: ČTK

Praha - Excelentní technika, rychlá hra na jeden až dva doteky, minimum chyb, skvělá organizace hry. Byť se Slavia na začátku přípravy střetla s druholigovou Viktorií Žižkov (2:1), pětatřicetiletý záložník Ruslan Rotaň ukázal, že i ve svém věku může úroveň české ligy převyšovat.

Rotaň během kariéry kromě tříleté epizody v Dynamu Kyjev nastupoval pouze za Dněpropetrovsk, se kterým v sezoně 2014/2015 postoupil do finále Evropské ligy. "Je to velice zkušený hráč, jako kapitán reprezentace toho má hodně za sebou. A i ve svém věku vykazuje výkonnost. Nyní je u nás na týdenním testu a podíváme se na něj," řekl na začátku letní přípravy kouč červenobílých Jaroslav Šilhavý.

Jenže původně měl být zkušený Ukrajinec spíš určitým servismanem svého krajana Jevgena Konopljanky. A protože transfer hvězdného křídla do Slavie nevyšel, Rotaňovy šance na červenobílý dres znatelně pohasly. 

"Když unikly informace o Ukrajincích, řekl jsem, že přijdou buď dva, nebo žádný. Rotan je starší, bude mu pomalu 36 let. Viděl jsem v něm spíš snahu vytvořit ideální prostředí pro Konopljanku, jako máme mikrosvět dvou Afričanů. Trenéři ještě zvažují, že by tady Rotana týden zkusili, ale nejsem si jistý, že by byl posilou. Jeho příchod spíš vylučuji," nechal se slyšet šéf slávistického klubu Jaroslav Tvrdík.

Jeho prohlášení však možná bylo ukvapené. Rotaň předvedl v prvním přípravném utkání naprosto suverénní výkon, který korunoval brankou z pokutového kopu. Důrazně si řekl minimálně o roční smlouvu. "Podepište ho. A ještě dneska," horlí fanoušci červenobílých na diskuzních fórech. 

"Ruslan je zkušený, vidíte na něm, že co udělá, má hlavu a patu. V zápase to potvrdil, je na něm znát klid, zkušenost. Je to dobrý hráč, ale je tu zatím týden na zkoušce. Teď se budeme bavit s ním a s vedením, jak to bude," vysvětlil trenér Šilhavý.

 

Právě se děje

Další zprávy