Slavia začne nový ligový ročník proti Teplicím, derby bude již v sedmém kole

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 6. 2017 17:05
Mistrovská Slavia Praha vstoupí do nového ročníku první fotbalové ligy o posledním červencovém víkendu doma proti Teplicím. Podzimní derby proti Spartě sehraje v sedmém kole 16. září v Edenu. Rozhodl o tom dnešní los.
EPL, Slavia-Brno: Stanislav Tecl
EPL, Slavia-Brno: Stanislav Tecl | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Na svých stadionech otevřou sezonu 2017/18 kromě Slavie také Plzeň a Sparta. Viktorii čeká Dukla a letenský tým sehraje malé pražské derby proti Bohemians 1905.

Na podzim se opět odehraje 16 kol, to poslední má termín 2. prosince. Jaro začne 17. února a hrát se bude až do 26. května.

Slavii čeká úvodní pražské derby proti Spartě v sedmém kole 16. září v Edenu. Na Letnou pak "Sešívaní" zavítají ve 21. kole 17. března.

Naopak oba nováčci nejvyšší soutěže začnou novou sezonu venku - Olomouc v Mladé Boleslavi a Ostrava v Brně. Úvodní souboj Baníku se Sigmou se uskuteční v říjnovém 11. kole.

Plzeň na podzim v krátkém časovém úseku narazí na předpokládané hlavní rivaly v boji o titul. Západočeši se v 10. kole představí na Spartě a ve 13. kole přivítají Slavii.

Losování se znovu uskutečnilo podle takzvaných Frončekových tabulek. Ty dokážou zohlednit, aby si domácími zápasy nekonkurovala mužstva z jednotlivých regionů, ale třeba také nevhodné klimatické podmínky.

"Kluby si také mohou určit požadavky podle toho, jestli se jim ve městě konají nějaké jiné události nebo lze zohlednit plánované rekonstrukce. My zas máme požadavky, aby atraktivní zápasy byly rozložené do celého ročníku. Aby nebyly hned v prvním kole, nebo při těch nejhorších klimatických podmínkách. Následně počítačový program vytvoří nalosování," vysvětlil předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Program 1. kola první fotbalové ligy

Plzeň - Dukla, Slavia - Teplice, Slovácko - Jablonec, Karviná - Jihlava, Brno - Ostrava, Liberec - Zlín, Sparta - Bohemians 1905, Mladá Boleslav - Olomouc.

 

Právě se děje

teď

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl novinářům po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy