reklama
 
 

Slavia začne nový ligový ročník proti Teplicím, derby bude již v sedmém kole

Aktualizováno 21. 6. 2017 17:05
Mistrovská Slavia Praha vstoupí do nového ročníku první fotbalové ligy o posledním červencovém víkendu doma proti Teplicím. Podzimní derby proti Spartě sehraje v sedmém kole 16. září v Edenu. Rozhodl o tom dnešní los.

Praha - Na svých stadionech otevřou sezonu 2017/18 kromě Slavie také Plzeň a Sparta. Viktorii čeká Dukla a letenský tým sehraje malé pražské derby proti Bohemians 1905.

Na podzim se opět odehraje 16 kol, to poslední má termín 2. prosince. Jaro začne 17. února a hrát se bude až do 26. května.

Slavii čeká úvodní pražské derby proti Spartě v sedmém kole 16. září v Edenu. Na Letnou pak "Sešívaní" zavítají ve 21. kole 17. března.

Naopak oba nováčci nejvyšší soutěže začnou novou sezonu venku - Olomouc v Mladé Boleslavi a Ostrava v Brně. Úvodní souboj Baníku se Sigmou se uskuteční v říjnovém 11. kole.

Plzeň na podzim v krátkém časovém úseku narazí na předpokládané hlavní rivaly v boji o titul. Západočeši se v 10. kole představí na Spartě a ve 13. kole přivítají Slavii.

Losování se znovu uskutečnilo podle takzvaných Frončekových tabulek. Ty dokážou zohlednit, aby si domácími zápasy nekonkurovala mužstva z jednotlivých regionů, ale třeba také nevhodné klimatické podmínky.

"Kluby si také mohou určit požadavky podle toho, jestli se jim ve městě konají nějaké jiné události nebo lze zohlednit plánované rekonstrukce. My zas máme požadavky, aby atraktivní zápasy byly rozložené do celého ročníku. Aby nebyly hned v prvním kole, nebo při těch nejhorších klimatických podmínkách. Následně počítačový program vytvoří nalosování," vysvětlil předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Program 1. kola první fotbalové ligy

Plzeň - Dukla, Slavia - Teplice, Slovácko - Jablonec, Karviná - Jihlava, Brno - Ostrava, Liberec - Zlín, Sparta - Bohemians 1905, Mladá Boleslav - Olomouc.

autor: ČTK | 21. 6. 2017 13:23

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama