Slavia v Ondrášovka Cupu končí. Nestačila ji ani výhra

28. 4. 2010 21:12
Slavia - Jablonec 2:1, Olomouc - Plzeň 1:3
Slavia se do finále Ondrášovka Cupu nedostala
Slavia se do finále Ondrášovka Cupu nedostala | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Domácí fotbalový pohár Ondrášovka Cup zná již své finalisty. Staly se jimi týmy Plzně a Jablonce. Zatímco Západočeši si zajistili postup po vítězství nad Olomoucí 3:1, týmu Františka Komňackého stačila i prohra na hřišti Slavie 1:2.

Pražané se tak v příštím ročníku v pohárové Evropě neobjeví.

Jablonec si přivezl z úvodního zápasu vítězství 1:0, a tak se netajil úmyslem, přežít zejména počáteční tlak sešívaných.

To se mu nakonec i podařilo a navíc šel po půl hodině hry do vedení. Chybnou malou domů Grajciara totiž vystihl David Lafata a chytrým obloučkem poslal hosty do vedení.

Slavia musela v tu chvíli vstřelit tři branky. Blízko vyrovnání byla nicméně ještě do přestávky. Nejprve se dostal do velké šance Janda a po něm i Dens, ani jeden z nich ovšem Špita neprostřelil.

Tlak domácích pokračoval i ve druhé půli. Blízko kýžené trefy byl i hlavičkující Krajčík, jenž sice Špita překonal, jabloneckého brankáře ovšem zastoupil na brankové čáře Haurdič.

Vyrovnání nicméně přišlo ještě relativně brzy. Po přímém kopu zatáhl Eliáš v pokutovém území Milana Černého, sudí Hájek posoudil zákrok jako penaltový a navíc udělil hostujícímu záložníkovi červenou kartu.

Jaroslav Černý pak nezaváhal a dostal Slavii zpět do hry. Následovalo třiatřicet minut slavistické převahy. Jablonec se totiž omezil v deseti hráčích na bránění a odolával až do osmaosmdesáté minuty, kdy vsítil druhou branku Petr Trapp.

Pražanům tak už k postupu zbývala jen jediná trefa, nicméně té už při závěrečném tlaku nedosáhli.

V Olomouci byly tři penalty. Proměnil ji ale jen Rezek

To fotbalisté Olomouce si přivezli ze hřiště soupeře nadějnou remízu 2.2, nicméně i jejich plány na možný postup dostaly trhliny už v první půli. Konkrétně po osmnácti minutách hry, kdy byl v pokutovém území zastaven nedovoleně Jan Rezek.

K exekuci nařízeného pokutového kopu se pak postavil sám postižený a nedal Lovásikovi šanci.

Pro fanoušky na Andrově stadionu mělo být navíc o pár minut později ještě hůř. Po rychlém protiútoku doputoval míč až k hostujícímu Davidu Střihavkovi a ten zvyšil už na 2.0 pro Plzeň.

Hanáci mohli vykřesat jiskru naděje ještě do přestávky. Po faulu Daňka na Hubníka měli i oni možnost zahrávat penaltu, brankář Plzně však svůj předchozí nedovolený zákrok napravil a Janotku vychytal.

A když na začátku druhé půle přidal další branku i Milan Petržela, bylo o postupujícím de facto rozhodnuto.

Hostujícího kouče Pavla Vrbu tak následně nemusela mrzet ani další neproměněná penalta Daniela Koláře, ani konečné snížení střídajícího Jana Navrátila.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)