V Jablonci rozhodla penalta. Olomouc uhrála remízu

21. 4. 2010 20:31
Jablonec - Slavia 1:0, Plzeň - Olomouc 2.2
Jablonec vyhrál nad Slavií úvodní klání 1:0
Jablonec vyhrál nad Slavií úvodní klání 1:0 | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Až proměněná penalta Marka Jarolíma v samotném závěru pomohla fotbalistům Jablonce ve středečním prvním semifinále Ondrášovka Cupu k vítězství 1:0 nad pražskou Slavií.

Ex-slávistický záložník tak potrestal předchozí nedovolený zákrok Matěje Krajčíka na Davida Lafatu, a vytvořil tak Severočechům nadějnou pozici do odvety. Ta se uskuteční v Edenu příští týden.

Vůbec David Lafata platil v dresu domácího týmu za velmi aktivního hráče. V utkání si vytvořil hned několik příležitostí a dvacet minut před koncem trefil dokonce tyč.

Krátce před ním navíc orazítkoval brankovou konstrukci i stoper Huber.

To Slavia hrozila spíše jen v závěru první půle, kdy nebezpečně střílel nejprve Ragued a pak i Janda. Oba tyto pokusy však skončily mimo.

O konečném výsledku tak rozhodla již zmíněná penalta v nastaveném čase. Do té doby nepřekonatelný brankář Vaniak sice vystihl směr střely, vytěsnit ji však nedokázal.

Pokutový kop byl k vidění i v Plzni, kde bojovala o dobrý výsledek do odvety Olomouc. A Hanákům se ho nakonec podařilo uhrát. Dvakrát v zápase  totiž dokázali reagovat na nepříznivý stav a vezou do odvety remízu 2.2.

Tu zpečetil obránce Janotka, který v průběhu druhé půle proměnil penaltu po faulu Bystroně.