Slavia poprvé ztratila. Baník vydoloval ve šlágru bod

Martin Jůzek
15. 9. 2007 20:09
Sobotní šlágr o první místo gól nepřinesl

Praha - V sobotním šlágru šestého kola české nejvyšší fotbalové soutěže uhrála Slavia jen bezbrankovou remízu s Baníkem Ostrava, i přesto Pražané zůstávají v čele tabulky.

Na Strahově se podle dosavadních výsledků měly střetnout dva nejofenzivnější týmy Gambrinus ligy, ale zvláště první poločas tomu nenapovídal. Obě mužstva pozorně bránila a šesti tisícovkám fanoušků moc fotbalové krásy nenabídla.

Na levé straně slávistické středové řady se poprvé představila posila z Liberce Daniel Pudil, který také ve čtvrté minutě vyslal první střelu na hostujícího gólmana Vaška. Jeho pokus z dobré pozice však neměl potřebnou razanci.

V dalších minutách se bojovalo spíše ve středu hřiště. Domácí sice drželi balon častěji na svých kopačkách, ale do vyložené šance se nedostali. Baník naopak několikrát zahrozil z rychlých brejků, zvláště Mičola o sobě dával vědět.

Uličný se vrátil do Olomouce, s Brnem si odváží bod - čtěte ZDE

Vzrušení se dočkali diváci až skoro po půlhodině hry. Pěknou akci slávistů zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčí a z následného protiútoku mohl skórovat Zeher. Jeho dělovka ale mířila nad branku.

O chvíli později se pískal další ofsajd červenobílých, a bylo to už jejich šesté postavení mimo hru. Poté se domácí po dlouhé době dostali do přečíslení, jenže kapitán Vlček obloučkem Vaška nepřekvapil.

Na druhé straně se toho moc nedělo. Většina akcí ostravského týmu končila u půlící čáry a gólman Vaniak neměl skoro žádnou práci. Reprezentant se proto musel ve volných chvílích několikrát proběhnout.

Poločas skončil a oba trenéři měli opačné starosti. Hostující Karel Večeřa byl s výkonem svých svěřenců spokojen, domácí kouč nikoliv. Také proto do druhého dějství vyběhl místo nevýrazného Gaucha na trávník střídající Šenkeřík.

Druhý poločas přinesl více ofenzivy

A hned se bylo na co dívat. Nejprve se do šance dostali hráči Baníku, jenže kapitán Marek vystřelil těsně vedle levé tyče. Hned mohl přijít trest. Z protiútoku se před Vaška tlačil Vlček, jeho pokus hostující gólman vykryl.

Poté si snad poprvé v zápase vytvořili slávisté výraznější tlak a ostravská obrana jen s největšími problémy odvracela centry mimo pokutové území.

Duel kola: První Slavia se chystá na druhou Ostravu - čtěte ZDE

Baník se dokázal vzpamatovat. Po hodině hry zapomněl Brabec na Zehera a pouze díky zákroku pozorného Vaniaka Slavia neinkasovala. Skóre se mohlo měnit i na druhé straně, ale také hostující brankář předvedl své kvality, když nadvakrát zlikvidoval závar v pokutovém území.

Převaha domácích pokračovala, ale zároveň si museli dávat pozor na nebezpečné brejky. Tempo z úvodu poločasu opadlo, a přes několik příležitostí zůstávalo skóre stále stejné, 0:0.

V závěru zápasu připravili hosté dvě střídání. Útok posílil Varadi, kterého měl v ofenzivním snažení podpořit Tesařík. Ale ani oni nepomohli trenéru Ostravy ke zlomení nepříznivé bilance. Večeřa ještě jako trenér Slavii neporazil.

Přesto mohl být ze ziskem bodu nadmíru spokojen, zvláště když v jedné z posledních šancí minula střela z přímého kopu jen těsně branku Baníku.

Oba týmy tak zůstávají i po šestém kole na čele tabulky. Pražané poprvé ztratili, ale stejně jako Baník ještě neprohráli.

Slavia Praha - Baník Ostrava 0:0
Diváci: 6423.
ŽK: Brabec - Otepka
Slavia: Vaniak - Hubáček, Brabec, Suchý, Dřížďal - Pudil (75. Jablonský), Belaid, Kalivoda, Volešák (69. Ivana) - Gaúcho (46. Šenkeřík), Vlček.
Baník: Vašek - Čoupek, Cigánek, Bystroň, Tchuř (88. Tesařík) - Metelka, Marek, Magera, Otepka - Zeher, Mičola (88. Varadi).