15. 9. 2007 21:27
Olomouc - Brno 1:1 (1:1)
Petr Uličný.
Petr Uličný. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Olomouc - Petr Uličný se ve fotbalové lize vrátil na hřiště Sigmy Olomouc, tentokrát už jako trenér Brna, a odváží si bod za remízu 1:1.

V prvním poločase měla navrch Sigma a po zásluze se dočkala vedoucí branky. Tu zaznamenal ve 26. minutě Lukáš Hartig, když po vynikající přihrávce Melinha prostřelil zblízka brankáře Lejsala.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Ve 33. minutě mohl z přímého volného kopu vyrovnat brněnský Pacanda, ale brankář Drobisz skvělým zákrokem míč z levé šibenice vyškrábl. Hosté se dočkali gólu těsně před přestávkou - na 1:1 srovnal hlavou Trousil.

Slavia poprvé ztratila. Baník vydoloval ve šlágru bod - čtěte ZDE

Gól do šatny povzbudil hosty k aktivnějšímu výkonu a hned po změně stran mohl znovu Trousil otočit výsledek. Ale Drobisz tentokrát jeho hlavičku zlikvidoval. Po obrovské hrubce olomoucké obrany se do šance dostal Střeštík, ale moc se střelou váhal a hráči Sigmy jeho úmysly odhalili.

Ve druhé půli bylo vidět několik šancí na obou stranách, největší měl asi olomoucký Hubník - nejdříve z dobré pozice trestuhodně přestřelil, sedm minut před koncem pak jeho hlavičku fantasticky vyrazil Lejsal a zápas skončil zaslouženou dělbou bodů.