Šimáněho Slavia splatila dluhy za 40 milionů. Víme, kolik poslala Ličkovi či Praze 10

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 9. 2015 15:15
Fotbalová Slavia zveřejnila v insolvenčním rejstříku částky, které zaplatila svým věřitelům, již se přihlásili do insolvenčního řízení. Například Praze 10 zaslala 750 000 korun. Celkově v posledních dnech splatila Slavia takřka 40 milionů starých dluhů. Pohledávku 126 milionů korun, kterou vůči Slavii registroval její předchozí majitel Aleš Řebíček, od něj celou koupil Jiří Šimáně. Nesplaceny zůstávají závazky vůči Zbyňku Kusému, jež Slavia neuznává.
Vedení Slavie splácí věřitelům staré dluhy. Budou nyní větší radost fanouškům dělat i fotbalisté Slavie? Derby se Spartou se blíží...
Vedení Slavie splácí věřitelům staré dluhy. Budou nyní větší radost fanouškům dělat i fotbalisté Slavie? Derby se Spartou se blíží... | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Dluhy, které Slavia nastřádala v éře Aleše Řebíčka, po nástupu Jiřího Šimáněho a čínské skupiny CEFC spěšně splácí. V posledních dnech odešlo z jejího účtu na konta věřitelů takřka 40 milionů korun.

O své aktivitě spojené s uhrazováním svých závazků informovala Slavia v úterý u Obvodního soudu pro Prahu 10 (více zde), nyní se v ínsolvenčním rejstříku objevila konkrétní čísla a další zpřesňující informace.

Dozvídáme se například, že Mětské části Praha 10 zaplatila Slavia k 11. září celkem 750 297 korun. Uspokojeni byli i mnozí další věřitelé, kteří své pohledávky přihlásili v rámci insolvenčního řízení. 

Agent Alexandre Losenický dostal nyní na účet celkem 161 936 korun, bývalý hráč Milan Ivana 92 200 korun, Mario Lička 416 750 korun, částečně byla uhrazena pohledávka společnosti Eden Arena, Slavia uznala její oprávněnost do výše 3 124 444 korun.

Stejně tak uznala oprávněnost pohledávky cateringové firmy Gamma Enterprise, a to do výše 155 098 korun. Sumu poslala na adresu sídla firmy, ale vrátily se zpátky. Oprávněný právní zástupce společnosti proto u soudu poskytl Slavii číslo svého účtu advokátní úschovy, kam peníze může zaslat.

Pohledávky ve výši 28 milionů zůstávají sporné

Jak známo, Slavia čelí insolvenčnímu řízení, které vyvola společnost Online Services, registrovaná na Samoe. Ta argumentuje pohledávkou, již odkoupila od bývalého ředitele Slavie Zbyňka Kusého. Právě tyto pohledávky však Slavia rozporuje, neuznává a platit je nehodlá.

Celková výše sporných závazků činí 27 824 354 korun a 66 haléřů. Jde o pohledávku Online Services 7 331 519, 36 Kč, dále o pohledávku Zbyňka Kusého 17 492 684,91 Kč a dále neuznané dílčí části pohledávek Gamma Enterprise ve výši 68 150 Kč a Eden Arena. Zde ve výši 2 932 309.

Slavia deklarovala, že aktuální zůstatek na jejím účtu každopádně zmíněnou souhrnnou sumu neuznaných pohledávek významně převyšuje.

Vzhledem k tomu a stejně tak i vzhledem ke skutečnosti, že ostatní nesporné pohledávky přihlášené do insolvenčního řízení už uhradila, žádá Slavia ústy svého generálního ředitele Davida Trundy, aby soud insolvenční návrh zamítnul, neboť nyní již podle něj předpoklady pro vydání rozhodnutí o úpadku pominuly.

Další jednání soudu bylo svoláno na 3. listopadu.

Pohledávky Online Services a Zbyňka Kusého vyplývají z téhož základu, a sice z manažerské smlouvy, kterou s Kusým, tehdy generálním ředitelem Slavie, sepsali bratři Řebíčkové. Kusý říká, že má díky tomuto smluvnímu vztahu nárok na takřka 25 milionů korun, účtuje si zde zejména provize na příjmových položkách, které za jeho éry putovaly do pokladny Slavie.

Slavia se brání a smlouvu označuje za neplatnou. Zdůvodňuje to tím, že podle stanov společnosti by museli tuto smlouvu podepsat dva členové představenstva. Přičemž tuto podmínku splňoval jen Adam Řebíček, zatímco jeho bratr, vlastník klubu,  zastával ve Slavii jen čestnou funkci prezidenta.

Slavia, kterou od začátku září vlastní Jiří Šimáně a čínská společnost CEFC, musela v uplynulých dnech hradit i četné pohledávky, které dosud nebyly přihlášeny do insolvenčního řízení, ale byly už po splatnosti. Zejména šlo o zpožděné výplaty hráčů ze současného ligového A-týmu. Další informace o těchto transakcích najdete zde.

Řebíčkovu pohledávku za Slavií koupil Šimáně

Největším věřitelem Slavie byl před prodejem klubu sám Aleš Řebíček, a to prostřednictvím své společnosti Aries Trading. Ta vůči klubu registrovala pohledávku 126 milionů korun.

Jak uvedla Slavia v aktuálním sdělení, publikovaném v insolvenčním rejstříku, majitelem všech pohledávek původního věřitele Aries Trading je nyní společnost FLY Sport Investments, která patří Jiřímu Šimáněmu. Přeloženo do srozumitelnějšího jazyka: Všechny Řebíčkovy pohledávky za Slavií od něj při transakci s akciemi Slavie odkoupil Šimáně. Ten zároveň avizuje, že dominantní část těchto pohledávek bude kapitalizována úpisem akcií na zvýšení základního kapitálu SK Slavia.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 12 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy