Šimáněho Slavia splatila dluhy za 40 milionů. Víme, kolik poslala Ličkovi či Praze 10

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 9. 2015 15:15
Fotbalová Slavia zveřejnila v insolvenčním rejstříku částky, které zaplatila svým věřitelům, již se přihlásili do insolvenčního řízení. Například Praze 10 zaslala 750 000 korun. Celkově v posledních dnech splatila Slavia takřka 40 milionů starých dluhů. Pohledávku 126 milionů korun, kterou vůči Slavii registroval její předchozí majitel Aleš Řebíček, od něj celou koupil Jiří Šimáně. Nesplaceny zůstávají závazky vůči Zbyňku Kusému, jež Slavia neuznává.
Vedení Slavie splácí věřitelům staré dluhy. Budou nyní větší radost fanouškům dělat i fotbalisté Slavie? Derby se Spartou se blíží...
Vedení Slavie splácí věřitelům staré dluhy. Budou nyní větší radost fanouškům dělat i fotbalisté Slavie? Derby se Spartou se blíží... | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Dluhy, které Slavia nastřádala v éře Aleše Řebíčka, po nástupu Jiřího Šimáněho a čínské skupiny CEFC spěšně splácí. V posledních dnech odešlo z jejího účtu na konta věřitelů takřka 40 milionů korun.

O své aktivitě spojené s uhrazováním svých závazků informovala Slavia v úterý u Obvodního soudu pro Prahu 10 (více zde), nyní se v ínsolvenčním rejstříku objevila konkrétní čísla a další zpřesňující informace.

Dozvídáme se například, že Mětské části Praha 10 zaplatila Slavia k 11. září celkem 750 297 korun. Uspokojeni byli i mnozí další věřitelé, kteří své pohledávky přihlásili v rámci insolvenčního řízení. 

Agent Alexandre Losenický dostal nyní na účet celkem 161 936 korun, bývalý hráč Milan Ivana 92 200 korun, Mario Lička 416 750 korun, částečně byla uhrazena pohledávka společnosti Eden Arena, Slavia uznala její oprávněnost do výše 3 124 444 korun.

Stejně tak uznala oprávněnost pohledávky cateringové firmy Gamma Enterprise, a to do výše 155 098 korun. Sumu poslala na adresu sídla firmy, ale vrátily se zpátky. Oprávněný právní zástupce společnosti proto u soudu poskytl Slavii číslo svého účtu advokátní úschovy, kam peníze může zaslat.

Pohledávky ve výši 28 milionů zůstávají sporné

Jak známo, Slavia čelí insolvenčnímu řízení, které vyvola společnost Online Services, registrovaná na Samoe. Ta argumentuje pohledávkou, již odkoupila od bývalého ředitele Slavie Zbyňka Kusého. Právě tyto pohledávky však Slavia rozporuje, neuznává a platit je nehodlá.

Celková výše sporných závazků činí 27 824 354 korun a 66 haléřů. Jde o pohledávku Online Services 7 331 519, 36 Kč, dále o pohledávku Zbyňka Kusého 17 492 684,91 Kč a dále neuznané dílčí části pohledávek Gamma Enterprise ve výši 68 150 Kč a Eden Arena. Zde ve výši 2 932 309.

Slavia deklarovala, že aktuální zůstatek na jejím účtu každopádně zmíněnou souhrnnou sumu neuznaných pohledávek významně převyšuje.

Vzhledem k tomu a stejně tak i vzhledem ke skutečnosti, že ostatní nesporné pohledávky přihlášené do insolvenčního řízení už uhradila, žádá Slavia ústy svého generálního ředitele Davida Trundy, aby soud insolvenční návrh zamítnul, neboť nyní již podle něj předpoklady pro vydání rozhodnutí o úpadku pominuly.

Další jednání soudu bylo svoláno na 3. listopadu.

Pohledávky Online Services a Zbyňka Kusého vyplývají z téhož základu, a sice z manažerské smlouvy, kterou s Kusým, tehdy generálním ředitelem Slavie, sepsali bratři Řebíčkové. Kusý říká, že má díky tomuto smluvnímu vztahu nárok na takřka 25 milionů korun, účtuje si zde zejména provize na příjmových položkách, které za jeho éry putovaly do pokladny Slavie.

Slavia se brání a smlouvu označuje za neplatnou. Zdůvodňuje to tím, že podle stanov společnosti by museli tuto smlouvu podepsat dva členové představenstva. Přičemž tuto podmínku splňoval jen Adam Řebíček, zatímco jeho bratr, vlastník klubu,  zastával ve Slavii jen čestnou funkci prezidenta.

Slavia, kterou od začátku září vlastní Jiří Šimáně a čínská společnost CEFC, musela v uplynulých dnech hradit i četné pohledávky, které dosud nebyly přihlášeny do insolvenčního řízení, ale byly už po splatnosti. Zejména šlo o zpožděné výplaty hráčů ze současného ligového A-týmu. Další informace o těchto transakcích najdete zde.

Řebíčkovu pohledávku za Slavií koupil Šimáně

Největším věřitelem Slavie byl před prodejem klubu sám Aleš Řebíček, a to prostřednictvím své společnosti Aries Trading. Ta vůči klubu registrovala pohledávku 126 milionů korun.

Jak uvedla Slavia v aktuálním sdělení, publikovaném v insolvenčním rejstříku, majitelem všech pohledávek původního věřitele Aries Trading je nyní společnost FLY Sport Investments, která patří Jiřímu Šimáněmu. Přeloženo do srozumitelnějšího jazyka: Všechny Řebíčkovy pohledávky za Slavií od něj při transakci s akciemi Slavie odkoupil Šimáně. Ten zároveň avizuje, že dominantní část těchto pohledávek bude kapitalizována úpisem akcií na zvýšení základního kapitálu SK Slavia.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při zřícení tribuny na dětském fotbale v Rusku zemřela jedna žena, 26 lidí je zraněných

Jedna žena přišla o život a dalších 26 lidí, včetně 15 dětí, utrpělo zranění v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska, kde se během dětského fotbalového utkání zhroutila tribuna, oznámil gubernátor Vasilij Golubev na sociální síti Telegram. Tři zranění - další žena a dvě děti - jsou ve vážném stavu.

Celkem bylo hospitalizováno 13 dětí a dva dospělí, uvedl šéf Rostovské oblasti s tím, že nemocnici navštívil a že všem zraněným byla poskytnuta péče. Konstrukce montované tribuny u veslařského kanálu se podle gubernátora zhroutila pod poryvem prudkého větru.

Úřady podle agentury RIA Novosti zahájily vyšetřování neštěstí podle paragrafu, který postihuje práci a služby neodpovídající požadavkům bezpečnosti a vedoucí k usmrcení člověka z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Akademiky, které Zeman odmítal, jmenuje Pavel profesory v červnu

Prezident Petr Pavel jmenuje historika umění Jiřího Fajta a fyzika Ivana Ošťádala profesory pravděpodobně v červnu, oznámila mluvčí Hradu Markéta Řeháková. Pavlův předchůdce Miloš Zeman jim nejvyšší akademický titul odmítl přiznat, zdůvodnil to jejich prohřešky z minulosti.

"Předpokládáme, že budou (Fajt a Ošťádal) jmenováni společně s ostatními profesory v červnu," uvedla Řeháková. Pavel se stal prezidentem letos v březnu. Nedlouho poté řekl, že jmenuje Fajta a Ošťádala profesory, pokud dostane potvrzující stanovisko příslušných orgánů vysoké škol. Spolehne se podle svých slov na akademické prostředí, aby posoudilo, zda dotyčný splnil všechna kritéria pro přiznání profesorského titulu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Dva členové Zemanovy ochranky zpronevěřili tisíce nábojů, od soudu odešli s pokutou

Peněžité tresty Obvodní soud pro Prahu 1 uložil dvěma mužům, kteří jako členové Útvaru pro ochranu prezidenta ČR podle obžaloby zpronevěřili tisíce nábojů. Podle nepravomocného rozsudku tím státu způsobili škodu přes 142 tisíc korun. Oba muži vinu odmítají, proti verdiktu se na místě odvolali. Případem se tak bude zabývat ještě pražský městský soud.

Obžaloba tvrdí, že Martin Tiefenbach a Patrik Přibyl, kteří u útvaru působili jako instruktoři, si z policejního skladu mezi lety 2018 a 2020 po vzájemné dohodě brali různé náboje. Celkem si jich podle státního zástupce pro soukromé účely přisvojili přes 20 tisíc. Střelivo pak podle nepravomocného verdiktu vykázali jako použité při střelecké přípravě.

Soudkyně Šárka Šantorová dnes uložila Tiefenbachovi peněžitý trest 150 tisíc korun, Přibylovi 100 tisíc korun. Druhému muži, který je na rozdíl od Tiefenbacha i nadále zaměstnán u policie, také na tři roky zakázala činnost v ozbrojených bezpečnostních sborech. Oba muže soudkyně potrestala za zpronevěru, Tiefenbacha navíc za nedovolené ozbrojování.

Ministerstvu vnitra musí podle verdiktu muži nahradit 105 tisíc korun, jde o částku se kterou se úřad do řízení jako poškozený přihlásil.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Evropská unie zdvojnásobí svou hasičskou flotilu, připravuje se na dopady klimatické změny

Evropská unie oznámila, že na letošní léto zdvojnásobí svou leteckou hasičskou flotilu. Učiní tak kvůli výzvám, jako je narůst počtu a intenzity lesních požárů v důsledku změny klimatu. Informovala o tom agentura Reuters.

"V několika posledních letech jsme byly svědky dosud největších výzev," uvedl komisař pro krizové řízení Janez Lenarčič. Během uplynulých deseti let byl podle něj zaznamenán v průměru 350procentní nárůst žádostí o pomoc skrze unijní mechanismus RescEU.

"Katastrofy jsou stále častější a intenzivnější," řekl Lenarčič s odkazem na riziko lesních požárů v oblastech, kde dříve nebyly běžné, a povodně v Belgii, Německu a Itálii.

Pro nadcházející sezonu lesních požárů bude rezerva RescEU zahrnovat 24 hasičských letadel a čtyři helikoptéry z deseti členských států. K tomu 11 unijních zemí vyšle téměř 450 hasičů, kteří budou mít základnu ve Francii, Řecku a Portugalsku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy