Sigma k pohárové rvačce: Byli to bitkaři, ne naši fans

Miloslav Lubas
26. 5. 2011 13:20
Policie prý marně varovala před slabou bezpečností

Olomouc - Nebyli to naši fanoušci, ale bitkaři, kteří na fotbal běžně nechodí - tak reaguje SK Sigma Olomouc na nepokoje po středečním finále Ondrášovka Cupu v Jihlavě.

Chuligáni ze sektoru pro fanoušky Olomouce vtrhli po zápasu na hřiště a zaútočili na příznivce Mladé Boleslavi.

"Šlo o výtržníky a za příznivce SK Sigma Olomouc se se jen vydávají. Distancujeme se od nich," řekl olomoucký mluvčí Petr Pelíšek. "Do Jihlavy necestovali autobusem, vypraveným naším klubem."

Olomouc prohrála souboj o domácí pohár v penaltovém rozstřelu, když utkání skončilo 1:1. Rvačka mezi fanoušky vypukla již v pauze mezi poločasy za plechovou tribunou. Ukončili ji přivolaní policisté.

Čtěte také:
Jako na Balkáně. Běsnící zvěř dala fotbalu další facku
Fotbal vrací rowdies úder. Dává na ně trestní oznámení

Ředitelka FK Mladá Boleslav pro obchod a marketing Sylva Hottková uvedla, že fanoušci středočeského klubu se jen bránili před olomouckými útočníky. "Padaly rány pěstí, ale pokud víme, tak nikoho z našich příznivců nemuseli ošetřit v nemocnici," podotkla.

Podle Hottkové udělali boleslavští fanoušci chybu, když navzdory výzvám hlasatele běželi na hřiště, aby tam oslavili se svými hráči zisk poháru. Na tribuně by byli ve větším bezpečí.

Olomouc: Řádili jedinci. ČMFS: Chuligánů byly stovky

Pelíšek uvedl, že ze sektoru pro fanoušky Olomouce vniklo na hřiště několik jedinců. Bezpečnostní manažer ČMFS Martin Synecký však mluvil ve čtvrtek dopoledne o 250 až 300 chuligánech.

Do Olomouce pojedou v sobotu na ligu fanoušci Plzně. Budou v bezpečí?
Do Olomouce pojedou v sobotu na ligu fanoušci Plzně. Budou v bezpečí? | Foto: Jakub Šafránek

Finále pořádal ČMFS. "Nebudeme rozebírat,  na jaké úrovni bylo zabezpečení zápasu, Pořadatelskou službu přímo při utkání museli doplnit pořadatelé SK Sigma. Do Jihlavy jeli jen coby doprovod v autobusech s fanoušky," prohlásil Pelíšek.

Podle olomouckého klubu policie již před zápasem upozorňovala, že bezpečnost na stadionu není dostatečně zajištěna. Ale údajně bezvýsledně.

"Bitkaři napadali nejen boleslavské fanoušky, ale také příznivce našeho klubu," prohlásil Pelíšek. "O přestávce se pokoušeli boleslavští fanoušci dostat ze svého sektoru mezi příznivce Sigmy a začali provokovat potyčku."

Sigma bitkařům vzkazuje - Nechoďte na nás. Nechceme vás!

SK Sigma přijme ve spolupráci s policií opatření, aby se rváči příště mezi fanoušky nedostali. "Jejich čin odsuzujeme a máme pro ně vzkaz - Nechoďte na naše zápasy, nechceme vás!" tvrdí olomoucký klub.

Čtěte také:
VIDEO Brankář dostal dělbuchem a ještě jej udeřil divák
Slavia: Konec tolerance k chuligánům. Přidá se někdo?

Při finále Ondrášovka Cupu v Jihlavě dohlíželo na pořádek na stadionu 130 pořadatelů a v záloze čekalo 150 policistů. Během něj a zvláště po něm museli proti výtržníkům zasáhnout takzvaní těžkooděnci z pořádkové jednotky.

ČMFS podá kvůli nepokojům v Jihlavě trestní oznámení na neznámého pachatele a pustí se do přípravy nového zákona, podle něhož by vniknutí na hřiště patřilo mezi trestné činy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Jeřábek v KHL mění dres, bude hrát za Spartak

Hokejový obránce Jakub Jeřábek mění v Kontinentální lize dres a nově bude hrát za Spartak Moskva. Třicetiletý český reprezentant podepsal s novým klubem roční smlouvu. Spartak o tom informoval na svém webu.

Jeřábek doposud oblékal v KHL pouze dres Viťazu Podolsk, za který odehrál s přestávkou tři sezony. Po ročníku 2016/17 zamířil na dva roky do NHL, poté se ale vrátil zpět do Evropy a hrál opět za Podolsk. V KHL včetně play off odehrál 166 zápasů a nasbíral 81 bodů za 22 branek a 59 asistencí.

"V osobě Jakuba Jeřábka získáváme obránce, který je schopný plnit úkoly v obraně i v útoku. Má zkušenosti z NHL i KHL, je to chytrý a pracovitý hráč, dobrý spoluhráč a vstřícný hokejista," uvedl sportovní ředitel Spartaku Roman Běljajev na adresu účastníka dvou světových šampionátů.

Na nové angažmá se těší i Jeřábek. "V Rusku hraji už několik let a dobře vím, že Spartak je klub s velkou historií a skvělými fanoušky, což je pro mě důležité. Bavil jsem se o Spartaku s kamarády z reprezentace a o klubu jsem slyšel jen dobré věci," řekl Jeřábek. Dodal, že moc dobře ví, že v moskevském klubu úspěšně působili trenér Miloš Říha a brankář Dominik Hašek. "Chtěl bych, aby si fanoušci pamatovali i mě," uvedl plzeňský odchovanec.

Další zprávy