VIDEO Brankář dostal dělbuchem a ještě jej udeřil divák

25. 5. 2011 10:30
Fanoušci Malmö neunesli inkasovaný gól
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Malmö - S předčasnými konci zápasů kvůli výtržnostem fanoušků se v Evropě v poslední době roztrhl pytel.

Po fanoušcích pražské Slavie, AIK Stockholm, Lechu Poznaň, Legie Varšava nebo Rapidu Vídeň se o ukončení zápasu svými výtržnostmi "postarali" příznivci švédského Malmö.

V úterním ligovém duel proti Helsingborgu fanoušci domácího týmu neudrželi nervy na uzdě poté, co ve 30. minutě Helsingborg vstřelil branku na 1:0.

VIDEO Neuer chtěl slavit s fanoušky. Dostal ale facku

Těsně poté zasáhl brankáře hostí Pära Hanssona dělbuch hozený z domácího kotle, a aby toho nebylo málo, rozhodl se na otřeseném brankáři vylít zlost jeden z fanoušků Malmö.

Ten vnikl na trávník a než ho stačila zastavit policie, zezadu do klečícího Hanssona strčil.

Ve Švédsku musí rozhodčí ukončit kvůli pyrotechnice zápas

Hlavní rozhodčí poslal nejdříve oba týmy do kabin, a když se situace v hledišti neuklidnila ani během dalších 20 minut, rozhodl se sudí zápas předčasně ukončit.

Jak už bylo výše zmíněno, nebyl to první letošní případ předčasného ukončení zápasu ve švédské lize.

V dubnu při zápase AIK Stockholm na hřišti Syriansky hodili fanoušci hostí na asistenta rozhodčího světlici. Zápas byl kontumován ve prospěch domácího týmu, AIK navíc muselo zaplatit pokutu 150 tisíc švédských korun (asi 414 tisíc českých korun).

Švédský svaz se navíc po zmíněném zápase rozhodl zavést pravidlo nulové tolerance pro používání pyrotechniky na stadionech. Pokud rozhodčí pyrotechniku spatří, má nařízeno zápas okamžitě přerušit, případně ukončit.