Šádek svou kandidaturu do Peltovy fotbalové vlády stáhnul

Luděk Mádl Luděk Mádl
21. 5. 2015 19:15
Adolf Šádek, generální manažer Viktorie Plzeň, nakonec na pozici člena výkonného výboru fotbalové asociace kandidovat nebude
Adolf Šádek z Viktorie Plzeň se nakonec volebního boje nezúčastní
Adolf Šádek z Viktorie Plzeň se nakonec volebního boje nezúčastní | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Všechno je jinak. Na neobsazenou pozici ve výkonném výboru Fotbalové asociace ČR nakonec budou kandidovat jen Michal Prokeš (Dukla) a Richard Jukl (Hradec Králové).

Svou kandidaturu dnes totiž stáhnul Adolf Šádek, generální manažer mistrovské Viktorie Plzeň.

"Velmi si vážím důvěry ligových klubů, které mě na tento post nominovaly. Beru to jako ocenění práce celé Viktorie Plzeň, která ušla za poslední sezony dlouhou fotbalovou cestu. Nicméně vzhledem k faktu, že FC Viktoria Plzeň již má ve výkonném výboru FAČR zastoupení v osobě pana dr. Paclíka, kandidatury se touto oficiální formou vzdávám," uvedl Šádek.

Jeho kandidatura vzbudila ve fotbalovém zákulisí čilý ruch, jevila se totiž jako výraz plzeňského "odboje" proti vůli Miroslava Pelty, předsedy FAČR, který se veřejně přihlásil k podpoře Michala Prokeše. (Podrobně jsme situaci nastínili zde.)

Výkonný výbor FAČR čítá podle stanov 13 osob, přičemž 4 pozice, jednoho místopředsedu a tří členy, delegují kluby I. a II. ligy. Loni zemřel František Hrdlička z FK Teplice a jeho místo tedy zůstávalo prázdné.

Dovolba proběhne na valné hromadě FAČR, která se koná 5. června v hotelu Clarion v Praze-Vysočanech.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy