Šádek svou kandidaturu do Peltovy fotbalové vlády stáhnul

Luděk Mádl Luděk Mádl
21. 5. 2015 19:15
Adolf Šádek, generální manažer Viktorie Plzeň, nakonec na pozici člena výkonného výboru fotbalové asociace kandidovat nebude
Adolf Šádek z Viktorie Plzeň se nakonec volebního boje nezúčastní
Adolf Šádek z Viktorie Plzeň se nakonec volebního boje nezúčastní | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Všechno je jinak. Na neobsazenou pozici ve výkonném výboru Fotbalové asociace ČR nakonec budou kandidovat jen Michal Prokeš (Dukla) a Richard Jukl (Hradec Králové).

Svou kandidaturu dnes totiž stáhnul Adolf Šádek, generální manažer mistrovské Viktorie Plzeň.

"Velmi si vážím důvěry ligových klubů, které mě na tento post nominovaly. Beru to jako ocenění práce celé Viktorie Plzeň, která ušla za poslední sezony dlouhou fotbalovou cestu. Nicméně vzhledem k faktu, že FC Viktoria Plzeň již má ve výkonném výboru FAČR zastoupení v osobě pana dr. Paclíka, kandidatury se touto oficiální formou vzdávám," uvedl Šádek.

Jeho kandidatura vzbudila ve fotbalovém zákulisí čilý ruch, jevila se totiž jako výraz plzeňského "odboje" proti vůli Miroslava Pelty, předsedy FAČR, který se veřejně přihlásil k podpoře Michala Prokeše. (Podrobně jsme situaci nastínili zde.)

Výkonný výbor FAČR čítá podle stanov 13 osob, přičemž 4 pozice, jednoho místopředsedu a tří členy, delegují kluby I. a II. ligy. Loni zemřel František Hrdlička z FK Teplice a jeho místo tedy zůstávalo prázdné.

Dovolba proběhne na valné hromadě FAČR, která se koná 5. června v hotelu Clarion v Praze-Vysočanech.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy