Říše zla posílá na šampionát Duklu a Rudou hvězdu

Zdeněk John
8. 6. 2010 9:16
Fotbalový deník Aktuálně.cz, díl druhý
KLDR: v jednotě je prý síla
KLDR: v jednotě je prý síla | Foto: Reuters

Jen čtyři kluby se mohou chlubit tím, že nebýt jich, trenéři reprezentace by sotva sestavili svůj tým pro šampionát v Africe.

Real Madrid a Barcelona prakticky zaplnily španělskou reprezentaci. Madrid dodal pět hráčů, velkoklub z Katalánska dokonce osm. A to ještě svou největší hvězdu, Lionela Messiho, musela Barca „půjčit" Argentině.

Ale do Afriky dorazili ještě dva excelentní zásobovači, pokud jde o počet hráčů v reprezentaci.

April 25 a Amrokgang vám možná nebudou připadat jako úplně známá jména. Aby ne: záběry ze severokorejské ligy se na ČT4 Sport nenabízejí. Do Johannesburgu dorazily z tajemné říše zla, jak by asi řekl prezident G. W. Bush.

Severokorejská reprezentace, o níž je známo jen to, že se pokusila zapsat na soupisku místo třetího brankáře útočníka (čtěte ZDE), stojí a padá s šesti hráči Aprilu 25 a pěticí fotbalistů Amrokgangu.

Předchozí díl fotbalového deníku:

Pro ty z vás, co pamatují komunismus, ulehčíme představování: jedni jsou vlastně Dukla, druzí Rudá hvězda.

April 25 je nejúspěšnějším klubem severokorejské ligy, vyhrál ji desetkrát. O body z domácích střetnutí bojuje na polyfunkčním stadionu Nampo, kam se vejde 30 tisíc diváků. Kdo má nárok na lístky a kdo ne, není známo.

Jméno April 25 dostal klub jako připomínku, že 25. dubna byla založena Korejská lidová armáda. A pod ministerstvo obrany také patří, je to totiž vojenský klub.

VIDEO z tréninku: jak cvičí spolubojovníci hráčů z April 25

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

O druhém - Amrokgangu - se toho ví ještě méně. Patří také pod ministerstvo, ještě tajnější než vojáci. Jmenuje se „lidové bezpečnosti". U nás bychom asi řekli vnitro.

V roce 2006 se Amrokgangu podařilo sesadit z trůnu April 25 a vyhrát domácí soutěž. Poprvé a naposledy si policajti vyšlápli na vojáky.

V širší nominaci KLDR se původně objevilo i sedm krajánků, a světe div se, jeden dokonce ze švýcarské ligy. Na šampionát ale nakonec odcestovali spolehlivější (možná výkonnější) domácí hráči. Pouze tři z nich si vydělávají na živobytí v cizině: v Rusku a v Japonsku.

KLDR bude nejspíš patřit k nejslabším týmům turnaje. Ačkoliv kdo ví, když o nich nikdo nic neví.

Stejně jako v době, kdy v hokeji hrál tým NDR (skládaly ho dohromady pouze Dynamo Weisswasser a Dynamo Berlín), ani Severokorejci tedy nemusí mít problémy se souhrou. Jen uvidíme, jak vojákům a policistům půjde střelba. Ta rozhoduje.

VIDEO z přehlídky: jak by asi KLDR slavila úspěch fotbalistů

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Poslední debatu kandidátů na kancléře SRN provázely spory o sociální témata

Spory o sociální témata, ochranu klimatu a také budoucí německou vládu provázely třetí televizní debatu kancléřských kandidátů konzervativní unie CDU/CSU Armina Lascheta, sociální demokracie SPD Olafa Scholze a Zelených Annaleny Baerbockové. Dnešní společné vystoupení trojice kandidátů bylo před nadcházejícími parlamentními volbami poslední. Vybírat nové složení Spolkového sněmu budou Němci za týden, tedy v neděli 26. září.

Další zprávy