KLDR chtěla obejít pravidla. Útočník musí jít do brány

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 6. 2010 20:45
Vedení zapsalo útočníka na pozici třetího brankáře
Fotbalová radost v Severní Koreji
Fotbalová radost v Severní Koreji | Foto: Reuters

Praha - Tak to se jen tak nevidí. Vedení fotbalistů KLDR, kteří se poprvé od roku 1966 probojovali na mistrovství světa, zapsalo na soupisku na pozici třetího brankáře útočníka Kim Mjong-wona.

Na šampionát přivezli Severní Korejci oproti ostatním 31 týmů jen dva brankáře. A aby zaplnili kvótu 23 hráčů, rozhodli se přibrat do týmu o hráče do pole navíc.

Jenže Mezinárodní fotbalová federace FIFA jim na (ne)chtěnou lest přišla a v prohlášení výpravě KLDR vysvětlila pravidla.

Čtěte také:
Brazilci mají problém. Týden před MS přišli o brankáře
Hvězdný Henry už nezáří. Na MS bude jen náhradníkem
Tihle jsou chuligáni, dejte si pozor, varuje Argentina

"Tři hráči uvedení jako brankáři nemohou hrát během světového šampionátu v poli," stojí v prohlášení FIFA.

Šestadvacetiletý útočník tak pravděpodobně přijde o možnost, že si na šampionátu zahraje. To by skutečné dva brankáře musely postihnout zdravotní problémy, případně disciplinární trest.

Korejci si zahrají v základní skupině G, která je považována za skupinu smrti. Vedle největších favoritů šampionátu z Brazílie se utkají s Portugalci a týmem Pobřeží Slonoviny. 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy