Řepka se vrátí na Letnou. Blažek ho pozval na svou exhibici

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 7. 2015 6:00
Fotbalový rebel Tomáš Řepka by se měl opět objevit na stadionu Sparty. A to na zářijové exhibici svého bývalého spoluhráče Jaromíra Blažka
Tomáš Řepka a Sparta, vztah plný silných emocí, lásky i nenávisti
Tomáš Řepka a Sparta, vztah plný silných emocí, lásky i nenávisti | Foto: CPA

Praha - I most spálený na popel se někdy opět znovu vyklene. Tomáš Řepka byl ve Spartě po dlouhé měsíce persona non grata, osoba zcela nežádoucí. Ale přesto by se měl 4. září v letenské Generali Areně opět objevit - a v rudém dresu k tomu.

"Jarda Blažek mě pozval na tu svoji exhibici, tak to zvažuju. Každopádně bych nechtěl, aby měl Jarda kvůli mně nějaké nepříjemnosti," říká bývalý obránce Sparty, jenž po svém nepříliš dobrovolném odchodu z Letné plival jedovatými slinami zejména po majiteli klubu Danielu Křetínském.

A navíc ve své autobiografii přiznal, že v dresu Českých Budějovic v roce 2012 na dálku úmyslně poškodil Spartu. To když schválně fauloval libereckého útočníka, aby Slovan kopal penaltu a pomohlo mu to v mistrovském dostihu, který tehdy sváděl právě s pražskou Spartou.

Křetínský s Řepkovým startem souhlasí

"V danou chvíli jsem to nedomyslel. Byla tam lidská ješitnost, kdy jsem si to chtěl vyřídit s panem Křetínským. Nezachoval se ke mně fér - když jsem odcházel ze Sparty, tak jsem mu slíbil, že mu to jednou vrátím. Doufám, že jsem mu to vrátil," řekl k tomu tehdy Řepka pro Radiožurnál.

Čas mnohé odvál. Podle informací Aktuálně.cz už Daniel Křetínský učinil tichý souhlas s tím, že se Řepka Blažkova loučení s kariérou bude smět zúčastnit.

Kvality svého případného výkonu v exhibici by se prý Řepka rozhodně nebál. "Kdepak, to by vůbec nebyl problém. Fotbal už sice nehraju, ani za Hvozdnici, ani jinde. Jen jsem si byl nedávno kopnout za Amforu. Ale váhu si držím na nějakých 89-90 kilech. A navíc by se, počítám, nehrálo žádné ligové tempo, ale pěkně na pohodu, takže to by určitě problém nebyl," říká Řepka.

Je mu 41 let. A pořád tak nějak přemítá, čím teď vlastně v dalším životě bude. "Teď jsem hodně doma, s dětmi a tak. Občas chodím rybařit. A kudy dál? Na nějaké působení ve fotbale to zatím moc nevidím," přemítá.

Jeho přítelkyně Vlaďka Erbová má jako modelka blízko do showbyznysu. "Ale to by pro mě asi taky nebyla ta pravá parketa," říká bývalý reprezentant, který se objevil třeba v reklamě na krušovické pivo.

Mezi Kazachstánem a Lotyšskem

Do nějakého hodnocení současného dění ve Spartě se mu nechce, protože o něm prý nemá dostatečný přehled. "Přiznám se, že už fotbal ani moc nesleduju, nekoukám na něj v televizi, nečtu o něm v novinách, jsem asi za ty roky fotbalem přesycený. Takže fakt ani moc nevím, co se třeba ve Spartě přes léto dělo, tak k tomu ani nemůžu nic povídat."

Benefice Jaromíra Blažka je naplánovaná na pátek 4. září, hrát by se tedy měla v reprezentační pauze, konkrétně mezi zápasy s Kazachstánem a v Lotyšsku.

Brankář Jaromír Blažek, který ještě na jaře chytal Synot ligu za Vysočinu Jihlava, pozval na rozlučku s kariérou mnohé své bývalé spoluhráče a kamarády. Divákům by se měli na trávníku připomenout i Karel Poborský, Jan Koller, Zdeněk Grygera, Patrik Berger a mnozí další.

 

Právě se děje

Další zprávy