Řepka stále táhne. Pro podpis si chodili i zhrzení sparťani

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
28. 3. 2014 8:59
Když minulý týden přiznal, že veřejně poškodil Spartu, na fanouškovské stránce to Tomáš Řepka pořádně schytal.
Tomáš Řepka přiznal, že v pokračování své autobiografie bude ještě odvážnější. A to také splnil, i když si proti sobě poštval řadu fanoušků Sparty.
Tomáš Řepka přiznal, že v pokračování své autobiografie bude ještě odvážnější. A to také splnil, i když si proti sobě poštval řadu fanoušků Sparty. | Foto: ČTK

Praha - Když minulý týden přiznal, že veřejně poškodil Spartu, na fanouškovských webech to Tomáš Řepka pořádně schytal.

Někdejší bek Letenských ve své druhé autobiografické knize Neuhýbám! popsal, jak před dvěma lety ještě v dresu Českých Budějovic schválně zařídil v závěru prvoligového ročníku penaltu pro Liberec, aby Sparta nevyhrála titul. Nakonec se skutečně stalo, že titul slavili Severočeši.

Navíc Hospodářské noviny v týdnu odhalily zprávu, že zápas na hřišti Sparty, v němž Řepka v minulé sezoně v dresu Českých Budějovic dvakrát chyboval a Sparta vyhrála 3:1, prošetřuje policie kvůli podezřelým sázkám na to, že padnou více než tři góly.

"Tom navždy zůstane legendou Sparty"

Kdo však čekal, že se od čtyřicetiletého beka středočeské Hvozdnice, která hraje 1. A třídu, odvrátí všichni fanoušci Sparty, ten se mýlil. Čtvrteční autogramiády zmíněné knihy v Praze na Pankráci se zúčastnili fanoušci Sparty všeho věku.

"Tom je legenda Sparty a navždy jí zůstane. Udělal toho pro ni jako nikdo jiný. Vím, že si řadu fandů popudil proti sobě tím, co zveřejnil ve své knize, ale pravověrní fandové se od Řepy nikdy neodvrátí. Vždyť se podívejte kolem sebe, kolik takových fanoušků pořád má," řekl Aktuálně.cz fanoušek Sparty Petr, který s sebou vzal i svého malého syna.

Na Řepkův podpis v jednu chvíli čekalo ve frontě až tři sta zájemců, kterým se někdejší kapitán Sparty a jeho přítelkyně Vlaďka Erbová podepisovali a fotili se s nimi.

"Vidíte a to se teď všude říkalo, jak Tomáše nemá nikdo rád. Ale takoví jsou lidi u nás, taková je naše společnost. A pak se nemůžeme divit, jakou tady máme vládu," uvedla Erbová.

"Jsem odvážnější. Sliby se mají plnit"

Řepka ve své knize také zkritizoval své někdejší spoluhráče ze Sparty, o kterých prohlásil, že náhradníci jsou "uplakánci, co si v kabině pořád stěžovali, že nedostávají šanci, ačkoli na to mají. Jenže to dopadlo tak, že si zase sedli a plakali."

O tehdejším trenérovi Sparty Jozefu Chovancovi zase uvedl, že "je taková povaha, která bude poslušně zpívat písničku toho, kdo ho živí. A proto si vždycky rád vybere obětního beránka, kterým jsem byl stejně jako po neúspěšné baráži o MS proti Belgii v roce 2001 já."

Někdejší kapitán přiznal, že udělal v dresu Sparty hodně chyb, ale zároveň dodal, že všechno, co ve své knize napsal, by nikdy nevzal zpět.

"Už před časem jsem řekl, že se můžete těšit na pokračování mé první knihy Rebel, které bude ještě odvážnější. A sliby se mají plnit. Takže si udělejte silné kafe a přečtěte si to," uvedl Řepka.

 

Právě se děje

Další zprávy