Pospíšil jde ze Sigmy do Jablonce. Použil výstupní klauzuli

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 6. 2014 10:45
Martin Pospíšil bude hrát za Jablonec, využil v Olomouci výstupní klauzule
Martin Pospíšil, další posila pro nově se tvořící jablonecký tým.
Martin Pospíšil, další posila pro nově se tvořící jablonecký tým. | Foto: Lukáš Drštička

Jablonec - Miroslav Pelta ulovil pro Jablonec další posilu, z Olomouce, která sestoupila do FNL, přichází záložník Martin Pospíšil.

Ten už má na kontě i reprezentační start, zkoušel rozjet kariéru v Plzni, teď na něj před startem přípravy na ligu čekají pod Ještědem.

"Hráč se s Jabloncem dohodl na podmínkách své smlouvy. A rozhodli jsme se, že využije své výstupní klauzule ve smlouvě s Olomoucí," vysvětluje jeho agent Pavel Paska.

Pospíšil má ve smlouvě se Sigmou poznámku, že pokud by klub sestoupil do FNL, musí ho uvolnit, a to v případě, že za něj někdo složí určitou sumu. Což Jablonec udělá. Podle informací Aktuálně.cz jde o částku, která je v řádech milionů dvoumístná, tzn. přesahuje 10 milionů korun.

"V západní Evropě je dneska taková klauzule pro podobné případy naprosto běžná, použili ji třeba i v Norimberku," poznamenal Paska.

V Jablonci totálně přestavují kádr. Už přišli gólman Hrubý ze Znojma a obránci Romera (dosud Dukla), Pernica (Brno) a Mišůn (Příbram).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy