Pospíšil jde ze Sigmy do Jablonce. Použil výstupní klauzuli

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 6. 2014 10:45
Martin Pospíšil bude hrát za Jablonec, využil v Olomouci výstupní klauzule
Martin Pospíšil, další posila pro nově se tvořící jablonecký tým.
Martin Pospíšil, další posila pro nově se tvořící jablonecký tým. | Foto: Lukáš Drštička

Jablonec - Miroslav Pelta ulovil pro Jablonec další posilu, z Olomouce, která sestoupila do FNL, přichází záložník Martin Pospíšil.

Ten už má na kontě i reprezentační start, zkoušel rozjet kariéru v Plzni, teď na něj před startem přípravy na ligu čekají pod Ještědem.

"Hráč se s Jabloncem dohodl na podmínkách své smlouvy. A rozhodli jsme se, že využije své výstupní klauzule ve smlouvě s Olomoucí," vysvětluje jeho agent Pavel Paska.

Pospíšil má ve smlouvě se Sigmou poznámku, že pokud by klub sestoupil do FNL, musí ho uvolnit, a to v případě, že za něj někdo složí určitou sumu. Což Jablonec udělá. Podle informací Aktuálně.cz jde o částku, která je v řádech milionů dvoumístná, tzn. přesahuje 10 milionů korun.

"V západní Evropě je dneska taková klauzule pro podobné případy naprosto běžná, použili ji třeba i v Norimberku," poznamenal Paska.

V Jablonci totálně přestavují kádr. Už přišli gólman Hrubý ze Znojma a obránci Romera (dosud Dukla), Pernica (Brno) a Mišůn (Příbram).

 

Právě se děje

před 57 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy