Olomouc asi přijde o Pospíšila, jde po něm Peltův Jablonec

Luděk Mádl Luděk Mádl
3. 6. 2014 13:00
Do středu zálohy si Jablonec vybral olomouckého Martina Pospíšila
Maritn Pospíšil už to zkoušel i ve Viktorii Plzeň, hrát druhou ligu se mu nejspíš nechce
Maritn Pospíšil už to zkoušel i ve Viktorii Plzeň, hrát druhou ligu se mu nejspíš nechce | Foto: SK Sigma Olomouc

Olomouc - Miroslav Pelta nemluvil do větru, v Jablonci skutečně přestavuje kádr zcela zgruntu. A do středu zálohy si vyhlédl Martina Pospíšila z Olomouce.

"Ano, je našem seznamu, ale hotové to ještě není," říká Petr Flodrman, sportovní ředitel jabloneckého klubu.

Pospíšil už si přičichl k opravdu velkému fotbalu, a to jak startem za reprezentaci, tak při působení ve Viktorii Plzeň, která ho ale v zimě na Hanou vrátila.

Tam se ovšem Pospíšil podílel na sestupu, který je v celé věci samozřejmě důležitou veličinou. Údajně má totiž Pospíšil ve smlouvě klauzuli, že kontrakt platí pouze pro nejvyšší soutěž.

"Někteří hráči Olomouce tam prý něco takového mají, nevím, jestli je to konkrétně jeho případ, ale moudřejší budeme možná už v nejbližších dnech," říká Flodrman.

Romera, Mišůn, Pernica....

Jablonec už s nákupy začal. Jako první přišel na kraj obrany José Antonio Romera z Dukly, v pondělí Jablonec ohlásil příchod stoperů Luďka Pernici z Brna a Milana Mišůna z Příbrami.

Miroslav Pelta se netají zájmem přivést do Jablonce třeba i Tomáše Hübschmana, jemuž skončila smlouvy v Šachtaru Doněck.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy