Policejní prezident: Cinklé sázky a ČR? Europol nám něco dal

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 2. 2013 11:15
Policejní prezident Martin Červíček připustil, že má od Europolu informace o nekalém sázení v ČR
Pátrání po cinklých sázkách probíhá i v Česku, potvrdil to policejní prezident.
Pátrání po cinklých sázkách probíhá i v Česku, potvrdil to policejní prezident. | Foto: Reuters

Praha - Europol poskytl Policii ČR indicie směřující k tomu, že kauza cinklých sázek zasáhla i český fotbal.

"Ano, nějaké informace jsme od Europolu v této věci dostali. Máme v tom smyslu i vlastní poznatky, nyní vše důsledně prověřujeme," odpověděl Martin Červíček, policejní prezident, na otázku deníku Aktuálně.cz.

"Spolupráce s Europolem v této věci intenzivně probíhá. Disponujeme informacemi, které jsme dostali právě od Europolu, i těmi, které jsme získali sami. Víc bych kvůli strategii vyšetřování nechtěl v této fázi prozrazovat," říká Červíček.

"Nicméně doufám, že nějaké konkrétní závěry z případu těchto sázek vyhodnotíme již v nejbližší době," dodal policista číslo jedna.

Europol rozpálil superaféru

Europol minulý týden informoval o operaci Veto, která odhalila až 680 zápasů, které měla "cinknout" asijská mafie, a to jak v Evropě (údajně 380 případů), tak na jiných kontinentech (více zde).

V Česku se v uplynulém roce hovořilo o podezřeních na zmanipulování duelu dorostenecké ligy Ostrava-Slovácko. Vyšetřování sudího Lakomého ale policie odložila (více zde).

Systém Sportradar hlásil podezřele vysoké sázky na zápasy Plzeň - České Budějovice (4:0) a duel ČFL Karlovy Vary - Chomutov (5:1). Vždy šlo o sázky na to, že v zápase padne hodně branek.

Operace Europolu Veto ale pracovala se zápasy hranými v letech 2008-2011. Zmíněné české duely jsou záležitostí loňského roku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

před 31 minutami

Tenistka Siniaková ve čtvrtfinále v Istanbulu podlehla jedničce Mertensové

Česká tenistka Kateřina Siniaková si semifinále v Istanbulu nezahraje. Ve čtvrtfinále nestačila na turnajovou jedničku Elise Mertensovou z Belgie, které podlehla dvakrát 4:6.

Siniaková se sedmnáctou hráčkou světa prohrála za hodinu a 36 minut. Ve druhé sadě Češka vedla už 4:1, ale náskok neudržela a Mertensové podlehla i ve čtvrtém vzájemném utkání.

Čtyřiadvacetiletá Siniaková, které ve světovém žebříčku patří 69. místo, promarnila možnost ukončit téměř dvouleté čekání na postup do semifinále. Naposledy si v něm zahrála předloni v Bronxu, ve čtvrtfinále se představila poprvé od loňského září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy