Křetínského taška: policie dostala dva měsíce času

Státní zástupce prodloužil lhůtu pro pořizování důkazů
Daniel Křetínský, původní hybatel aféry kolem "nekalých ptraktik v českém fotbale"
Daniel Křetínský, původní hybatel aféry kolem "nekalých ptraktik v českém fotbale" | Foto: CPA Erben

Praha - Policejní vyšetřování kauzy zvané Křetínského taška, která od loňského září otřásá tuzemským fotbalem a rozpoutala také otevřenou válku mezi Spartou a Plzní, se oproti očekávání protahuje. Deník Insider napsal, že státní zástupce prodloužil kriminalistům lhůtu, v níž mají shromáždit potřebné důkazy.

„Prodloužili jsme lhůtu k prověřování. Teprve pak bude vydáno rozhodnutí,“ citoval Insider náměstkyni okresního státního zástupce pro Prahu-západ Šárka Holomoucká.

Jestli vůbec policie bude někoho stíhat, to bude jasné během následujících dvou měsíců. Případné trestní stíhání by se přitom nejspíš nevyhnulo jak sudím Adámkovi a Býmovi, tak fotbalovému šíbrovi Martinovi Svobodovi alias Chřestýšovi. Právě jeho rozhodčí označili jako toho, kdo předal úplatek ve výši 200 tisíc korun za ovlivnění zápasu Jablonec - Plzeň.

Golda to musel vzdát

Případ nyní šetří výhradně policie. Disciplinární komise musela svůj postup ukončit poté, co jí to nařídil výkonný výbor Fotbalové asociace ČR kvůli takzvané Peltově amnestii.

Jak dopadla policie, když chtěl obvinit hlavní aktéry kauzy Křetínského tašky?

Podrobnosti o nejnovějším vývoji ve vyšetřování přináší deník Insider.

Deník INSIDER

Pokud nemáte svůj přístup, můžete si deník Insider předplatit zde.

1 den – 9 Kč objednat
1 měsíc – 190 Kč objednat
1 rok – 890 Kč objednat

DENÍK INSIDER originální obsah z dílny Aktuálně.cz pro vaše čtečky, tablety a další digitální zařízení

 

Právě se děje

před 30 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy