Křetínského taška: policie dostala dva měsíce času

Luděk Mádl Sabina Slonková, Luděk Mádl
5. 2. 2013 16:15
Státní zástupce prodloužil lhůtu pro pořizování důkazů
Daniel Křetínský, původní hybatel aféry kolem "nekalých ptraktik v českém fotbale"
Daniel Křetínský, původní hybatel aféry kolem "nekalých ptraktik v českém fotbale" | Foto: CPA Erben

Praha - Policejní vyšetřování kauzy zvané Křetínského taška, která od loňského září otřásá tuzemským fotbalem a rozpoutala také otevřenou válku mezi Spartou a Plzní, se oproti očekávání protahuje. Deník Insider napsal, že státní zástupce prodloužil kriminalistům lhůtu, v níž mají shromáždit potřebné důkazy.

„Prodloužili jsme lhůtu k prověřování. Teprve pak bude vydáno rozhodnutí,“ citoval Insider náměstkyni okresního státního zástupce pro Prahu-západ Šárka Holomoucká.

Jestli vůbec policie bude někoho stíhat, to bude jasné během následujících dvou měsíců. Případné trestní stíhání by se přitom nejspíš nevyhnulo jak sudím Adámkovi a Býmovi, tak fotbalovému šíbrovi Martinovi Svobodovi alias Chřestýšovi. Právě jeho rozhodčí označili jako toho, kdo předal úplatek ve výši 200 tisíc korun za ovlivnění zápasu Jablonec - Plzeň.

Golda to musel vzdát

Případ nyní šetří výhradně policie. Disciplinární komise musela svůj postup ukončit poté, co jí to nařídil výkonný výbor Fotbalové asociace ČR kvůli takzvané Peltově amnestii.

Jak dopadla policie, když chtěl obvinit hlavní aktéry kauzy Křetínského tašky?

Podrobnosti o nejnovějším vývoji ve vyšetřování přináší deník Insider.

Deník INSIDER

Pokud nemáte svůj přístup, můžete si deník Insider předplatit zde.

1 den – 9 Kč objednat
1 měsíc – 190 Kč objednat
1 rok – 890 Kč objednat

DENÍK INSIDER originální obsah z dílny Aktuálně.cz pro vaše čtečky, tablety a další digitální zařízení

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

před 1 hodinou

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

před 1 hodinou

Britský premiér Boris Johnson podle svého exporadce Dominika Cummingse věděl o tom, že se v jeho rezidenci během koronavirové uzávěry konal večírek

Cummings uvedl, že je ochotný to odpřisáhnout. Svého někdejšího nadřízeného tak obvinil ze lhaní v parlamentu, napsala agentura Reuters.

Novináři z britských médií doposud informovali, že v Johnsonově sídle v Downing Street 10 nebo na dalších místech se v období od května 2020 do loňského dubna konalo nejméně 11 společenských setkání. Šlo o období, kdy nejen v Anglii kvůli pandemii covidu-19 platila přísná omezení mezilidských kontaktů.

Johnson se minulý týden omluvil v parlamentu za to, že se předloni 20. května zúčastnil setkání, kam si lidé měli donést vlastní alkohol. Tvrdil ovšem, že myslel, že jde o pracovní schůzku. Dominic Cummings, architekt britského odchodu z Evropské unie a bývalý Johnsonův blízký poradce, z Downing Street odešel v atmosféře rozjitřených emocí v listopadu 2020. Nyní na twitteru uvedl, že premiér souhlasil s tím, aby se večírky konaly. "Nejen já, ale další svědci by odpřisáhli, že takto se věci děly," napsal Cummings.

Další zprávy