Plzeň zahodila penaltu, přesto Baník porazila a je v trháku

Drama na Bazalech: Naštvaný Baroš i zahozená penalta
Milan Baroš se na rozhodčího Romana Hrubeše hodně zlobil poté, co proti Baníku odpískal přísnou penaltu.  A i když tuto výhodu Plzeň nevyužila, nakonec si Viktoria domů odvezla tři body za vítězství 2:0.
Nejemotivnější moment zápasu přišel v 31. minutě.
Diskutabilní pokutový kop za kontakt Kouřila s Mahmutovičem vyvolal bouři emocí.
Jenže Kolář svůj 250. ligový duel neoslavil gólem ani z penalty.
5. 4. 2015 16:37
I přes neproměněnou penaltu vyhrála Plzeň na hřišti Baníku Ostrava 2:0.

Ostrava - Neproměněná penalta nakonec nemusela fotbalisty Plzně mrzet. Západočeši na hřišti Baníku Ostrava ve 22. kole Synot ligy vyhráli 2:0 a opět se dostali v tabulce do pětibodového trháku před druhou Spartou. O góly vítězů se postarali Hořava a Rajtoral.

Utkání jsme sledovali živě zde!

Liberečtí doma zdolali Brno 1:0 a ukončili devítizápasové čekání na výhru. O jediný gól se v 81. minutě postaral Marek Bakoš. Slovan tak vyhrál poprvé od října a dostal se z pásma sestupu na 14. příčku o bod před Hradec Králové a České Budějovice. Brno dohrávalo posledních 20 minut bez vyloučeného Čtvrtníčka.

Nejslabší článek zápasu? Pomezní Hock

Hodně od podlahy začaly v Ostravě oba týmy a bylo to znát. Zatímco šancí bylo poskrovnu, žlutých karet a faulů přibývalo, na konci poločasu celkem šest, respektive pětadvacet.

Postupně se ale také začal hrát hodně svižný a dynamický fotbal, ke kterému přispívali stejným dílem domácí i hosté, bohužel jej ale kazil extrémně nepřesný pomezní Hock.

Ten v prvním poločase dvakrát chybně odmával ofsajd Mahmutovičovi, ve druhém pak i Barošovi v situaci, kterou rozhodně nešlo označit za těžkou a nepřehlednou.

Stejně tak se Hock přičinil o odpískaní penalty za faul právě na Mahmutoviče, kterého "stáhl" ve vápně Lučič. Problém je, že hlavní chtěl nechat pokračovat a že ani hostující útočník nebyl tak úplně svatý. Plzeňští ale nabídnutou šanci nevyužili, Kolář penaltu zahodil, Rajtoral nepropálil Pavlenku ani z dorážky.

Hostům vyšla poločasová změna

Klíčovým okamžikem tak bylo poločasové střídání, kdy Hrošovského nahradil Hořava, který se v 59. minutě opřel do míče za hranicí vápna po rohovém kopu, a ani výtečný Pavlenka neměl na tuto střelu nárok - 0:1.

Domácí se snažili, chtěli si vymodlit penaltu za přilehnutí míče jedním z hráčů Plzně v pokutovém území, ovšem všechno marné. Ve druhé půli s i přes enormní vypětí nevypracovali žádnou stoprocentní gólovku, naopak v závěru opět nezvládli ubránit rohový kop soupeře a Rajtoral je za to ztrestal podruhé.

Slovan spasil Bakoš

Liberec nutně potřeboval utkání zvládnout, a proto od začátku na Brno vletěl. Jenže z převahy dlouho nedokázal vytěžit vážnější šanci. Tu měl naopak na druhé straně po rohu Zavadila stoper Schuster, jeho tvrdou hlavičku pod břevno však gólman Hroššo vytáhl.

Postupně ale začal mít hodně práce i brněnský gólman Melichárek. V útoku Liberce dostal překvapivě šanci poprvé od listopadu v základní sestavě Luckassen a v 35. minutě měl vyloženou šanci: z otočky pálil k tyči, jenže Melichárek byl na zemi včas.

Pak nebezpečně vystřelil Sackey a v závěru poločasu ještě Šuralova hlavička spadla na břevno, zatímco Melichárek se jen bezmocně díval. Komplikaci pro hosty ale přinesla 70. minuta, kdy útočník Čtvrtníček v přerušené hře po předchozím souboji udeřil protihráče Pokorného do rozkroku a sudí mu za to udělil červenou kartu.

Liberec se tak dostal do početní převahy a svůj tlak ještě umocnil. K tomu přispěl i příchod dalšího útočníka Bakoše. Luckassen sice hlavou ještě přestřelil a Delarge v ideální pozici Melichárka nepřekonal, ale devět minut před koncem přišel vytoužený gól.

Luckassen zprava poslal před branku přízemní centr a Bakoš se štěstím přeloboval brankáře Melichárka i obránce. Pro slovenského útočníka to byl první ligový gól v dresu Liberce a první od července loňského roku. Brno se pak pustilo do zoufalé snahy o vyrovnání, ale obrana Liberce už těsné vítězství nepustila.

Fotbalová Synot liga - 22. kolo:

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)
Branky: 59. Hořava, 88. Rajtoral. Rozhodčí: Hrubeš - Hock, Zelinka. ŽK: Jirásek, Frydrych, Kouřil, Baroš - Mahmutovič, Hejda, Limberský. Diváci: 5101.

Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučič - Jirásek, Foltýn, Kukec (70. Mišák) - Sukup (83. Narh), Baroš, Sivrič. Trenér: Frňka.

Plzeň: Kozáčik - R. Hubník, Hejda, Procházka, Limberský - Hrošovský (46. Hořava), Vaněk - Rajtoral, D. Kolář (87. Holenda), Kovařík - Mahmutovič (76. Chramosta). Trenér: Koubek.

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
Branka:
82. Bakoš. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Ratajová. ŽK: Šural, Luckassen, Breznaník, Karišik, Frýdek - Melichárek, Keresteš. ČK: 70. Čtvrtníček (Brno). Diváci: 3748.

Liberec: Hroššo - Sus, Pokorný, Karišik, Fleišman - Sackey (72. Bakoš), Obročník - Delarge (78. Breznaník), Šural, Frýdek - Luckassen (88. Soungole). Trenér: Vavruška.

Brno: Melichárek - Jugas, Malík, Schuster, Keresteš - Pašek (86. Hyčka), Buchta, Zavadil, Kopúnek, Sýkora (84. Markovič) - Zoubele (42. Čtvrtníček). Trenér: Kotal.

1. Plzeň 22 18 2 2 50:16 56
2. Sparta 22 16 3 3 38:9 51
3. Jablonec 22 14 5 3 41:16 47
4. Mladá Boleslav 22 11 3 8 32:25 36
5. Teplice 23 8 8 7 36:26 32
6. Slovácko 23 8 5 10 32:31 29