Plzeň v generálce na Barcelonu deklasovala Hradec 5:0

28. 10. 2011 22:10
Plzeň - Hradec 5:0, Bohemians 1905 - Olomouc 1:1
Marek Bakoš
Marek Bakoš | Foto: Reuters

Plzeň/Praha - Fotbalisté Viktorie Plzeň v generálce na úterní zápas Ligy mistrů proti FC Barcelona deklasovali na svém hřišti v předehrávce 12. kola Gambrinus ligy Hradec Králové 5:0.

Plzeň rozhodla o své výhře třemi góly v rozmezí 60. a 69. minuty. Dva góly zaznamenal útočník Marek Bakoš.

Plzeň, která neprohrála už sedmý zápas v řadě, se díky zisku tří bodů dostala v tabulce na druhé místo před Jablonec. Na vedoucí Spartu nyní ztrácí šest bodů.

Sparta díky Slepičkovi po 10 letech vyhrála v Teplicích
České Budějovice a Liberec jsou ve čtvrtfinále poháru

Zápasu jen z tribuny přihlížel záložník Plzně Václav Pilař, který je na západě Čech na hostování právě z Hradce a ve smlouvě má klauzuli, že proti "svému" mateřskému klubu hrát nesmí.

Bohemians 1905 se rozešli smírně s Olomoucí

Fotbalisté Sigmy Olomouce vybojovali v boji o záchranu bod, když na hřišti Bohemians 1905 remizovali 1:1. Sigma na vítězství čeká už čtyři zápasy, klokani o jedno utkání méně.

Oba góly padly v prvním poločase. Ve 12. minutě otevřel skóre Nešpor, těsně před přestávkou vyrovnával Hořava.

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 5:0 (1:0)

Branky: 60. a 79. Bakoš, 10. Čišovský, 65. Petržela, 69. vlastní Fukal. Rozhodčí: Jech - Hájek, Makovička. Bez ŽK. Diváci: 5811.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral (85. Řezník), Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth, Jiráček, Kolář (80. Darida) - Ďuriš (61. Fillo), Bakoš. Trenér: Vrba.
Hradec Králové: Koubek - Plašil, Chleboun, Fukal - Fischer (86. Malinský), Štěpán (75. Hochmeister), Zelený, Poděbradský - Černý (75. Gulajev), Klapka, Dvořák. Trenér: Kotal.

Bohemians 1905 - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Branky: 12. Nešpor - 45. Hořava. Rozhodčí: R. Hrubeš - Jiřík, Štěrba. ŽK: Sňozík, Jindřišek, Žižka - Škerle, Janotka, Heinz. ČK: 90.+2 Škerle. Diváci: 1864.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka - Moravec, Šumský (81. Budínský), Borek, Bartek (60. Růžička) - Nešpor (66. Bálek), Škoda. Trenér: Medynský.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava (88. Klesnil) - Heinz, Varadi (83. Schulmeister), Navrátil (71. Petr). Trenér: Psotka.