Vrba: Od fotbalové reprezentace nechci odejít

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 12. 2015 18:09
"Je zbytečné se o tom bavit, vůbec nikdo mě nekontaktoval," dementoval dnes kouč české fotbalové reprezentantce Pavel Vrba zvěsti o tom, že by měl od týmu odejít.
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Reuters

Praha - Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba odmítl spekulace médií, podle kterých měl přemýšlet o odchodu od národního týmu. Předseda FAČR Miroslav Pelta přesto prohlásil, že úspěšného kouče hodlá udržet i pro příští kvalifikační cyklus, na který má podepsanou smlouvu. Připustil však, že je v ní klauzule, díky které může Vrbu případný zájemce vykoupit.

V minulých dnech deník Sport přišel s informacemi, že se o Vrbu zajímají ruské celky a že bývalý trenér Plzně uvažuje o tom, že by po mistrovství Evropy u reprezentace skončil a vrátil se na klubovou úroveň. "V poslední době jsem dostal jen dvě nabídky, a to z Hodonína a Nového Strašecí," řekl Vrba na dnešní tiskové konferenci.

"Bavit se o kdyby se nevyplácí"

O případném konci u reprezentace a budoucnosti po mistrovství Evropy nechtěl kouč spekulovat. "Bavit se o kdyby se nevyplácí, takže na kdyby nehraju," přidal Vrba. "Je zbytečné se o tom bavit, vůbec nikdo mě nekontaktoval. Takže to není otázka na mě, ale spíš na deník Sport," dodal.

Ještě předtím Pelta zdůraznil, že udělá všechno pro to, aby Vrbu u týmu udržel. "Trenér má podepsanou smlouvu pro příští kvalifikaci. Je tam sice klauzule, která mu umožňuje uvolnění za určitých podmínek, mým zájmem i celého fotbalového hnutí včetně výkonného výboru ale je udržet trenéra Vrbu, ať už dopadne mistrovství Evropy jakkoli," řekl Pelta novinářům.

Vrba Peltovi řekl, že s nikým nejedná

"V současné chvíli jsou to jen spekulace. Bylo by nenormální, kdyby trenér Vrba neměl nabídky, když je úspěšný. Ale zatím nemám indicie, že by měl někdo zájem o uvolnění trenéra jednat," dodal.

O situaci mluvil i s Vrbou. "Potvrdil mi, že s nikým konkrétně nejedná a že má čistou hlavu a koncentruje se plně na mistrovství Evropy, kde chceme být úspěšní," prohlásil Pelta. "Ještě bude dost času bavit se o jeho budoucnosti. Já udělám maximum, abych ho u národního týmu udržel," dodal.

Pelta na podzim 2013 svedl náročná jednání s Plzní, aby Vrbu uvolnila poté, co tam za pět let vybudoval silný tým, který se dvakrát probojoval do hlavní soutěže Ligy mistrů.

U reprezentace po úvodním rozkoukávání Vrba nastartoval obměnu kádru, dal šanci hráčům z české ligy a překvapivě v konkurenci Nizozemska a Turecka vyhrál kvalifikační skupinu o postup na mistrovství Evropy. Smlouvu dostal na čtyři roky, tedy do konce roku 2017 s tím, že v případě postupu na MS 2018 může být uplatněna opce na další dva roky.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy