Do Dánska! Kadlec v lednu přestupuje do Midtjyllandu, potvrdil hráčův agent Paska

Luděk Mádl Luděk Mádl
19. 11. 2015 11:45
V německé bundeslize neprorazil, proto Václav Kadlec, člen širšího kádru české fotbalové reprezentace, přestupuje do Dánska, konkrétně do klubu FC Midtjylland. Deníku Aktuálně.cz to potvrdil fotbalistův agent Pavel Paska
Václav Kadlec už zapózoval s dresem Midtjyllandu. Vlevo jeho agent Pavel Paska, vpravo sportovní ředitel dánského klubu Claus Steinlain
Václav Kadlec už zapózoval s dresem Midtjyllandu. Vlevo jeho agent Pavel Paska, vpravo sportovní ředitel dánského klubu Claus Steinlain | Foto: ISM

Praha - Hotovo, potvrzeno, podepsáno. "Od 1. ledna se Václav Kadlec stane hráčem dánského klubu FC Midtjylland," řekl Pavel Paska, šéf agentury ISM, která českého útočníka zastupuje.

"S týmem, který v dánské lize obhajuje mistrovský titul, podepsal Václav smlouvu platnou do léta 2019," dodal Paska.

Václav Kadlec tak opouští bundesligový Eintracht Frankfurt nad Mohanem, kde se mu do základní sestavy prorazit nepodařilo.

V Midtjyllandu se Kadlec potká s dalším členem širšího reprezentačního kádru, obráncem Filipem Novákem.

V dresu Frankfurtu se Václav Kadlec objevil ve 36 soutěžních utkáních a vstřelil v nich 10 branek. Z toho v bundeslize šlo o 27 zápasů a 6 gólů. V aktuálním ročníku ale odehrál pouhopouhých 57 minut.

V srpnu 2013 prodala Sparta Kadlece do Frankfurtu za 3,5 milionu eur, aktuální transferní částka, kterou zaplatí Midtjylland, zveřejněna nebyla, ale spekuluje se o 2 milionech eur plus dalších bonusech.

Dánové chtěli Kadlece už před rokem

Dánský klub měl o Kadlecovy služby zájem už delší čas. "Loni v zimě jsme ale dali přednost variantě hostování ve Spartě, aby měl Václav ideální podmínky k přípravě na mistrovství Evropy hráčů do 21 let, které Česká republika pořádala," vysvětluje Paska. "A v létě zase jakékoli úvahy o změně dresu u Václava Kadlece odmítal Frankfurt."

Utekl další půlrok. A i tentokrát se zvažovala varianta dalšího návratu do Sparty. "Jenže Frankfurt řekl: Už žádné hostování. Pokud má Václav Kadlec odejít, tak jedině na pevný transfer. A protože zájem Midtjyllandu trval a Dánové byli ochotni lednový transfer zaplatit, už jsme s ničím neotáleli," dodává Paska, který Kadlece zastupuje od jeho dětských let, kdy vyrůstal v Bohemians.

Proč se Kadlec v bundeslize neprosadil? "Pro české hráče to v ní v současnosti není jednoduché, pozici opory některého z jejích účastníků má v podstatě jen Darida. Konkurence je obrovská a není snadné se s ní vypořádat. Václavu Kadlecovi je teď 23 let, do Dánska odchází, aby tam svou kariéru restartoval. Dánská soutěž je na úrovni české, už má i zkušenosti s adaptací v cizím prostředí," naznačuje Paska, že tentokrát už by se měl Kadlec vrátit do pozice, v níž do zahraničí odcházel, tedy střelecky velmi dobře disponovaného fotbalisty.

Za reprezentační A-tým naskočil Václav Kadlec v roce 2015 ve dvou utkáních, deset minut odehrál v Edenu v kvalifikaci proti Lotyšsku, v základní sestavě se pak objevil v přátelském utkání na Slovensku.

Midtjylland jede systémem Moneyball

V létě absolvoval v Česku mistrovství Evropy hráčů do 21 let, kde patřil k oporám týmu, dokud si ovšem nepřivodil těžký výron kotníku. I to byl možná jeden z důvodů toho, proč se Dovalilův tým nakonec mezi semifinalisty turnaje nedostal.

FC Midtjylland je v aktuální tabulce dánské ligy druhý, o bod za FC Kodaň. V Evropské lize má slušnou šanci postoupit ze skupiny. V tabulce je s 8 body druhý za Neapolí (12), až za ním jsou Bruggy (4) a Legie Varšava (1).

Majitelem klubu je Matthew Benham, který je fanouškem speciálního modelu skautingu hráčů na základě porovnávání jejich statistických ukazatelů. Model vznikl v Americe v prostředí baseballu a jeho příběh představuje film Moneyball s Bradem Pittem v hlavní roli.

Do vlastnického portfolia Matthew Benhama patří i anglický klub Brentford. "A ten hrál v uplynulé sezoně baráž o postup do Premier League. Teď už je jen na Václavu Kadlecovi, jak se jeho další kariéra bude vyvíjet," dodává Pavel Paska.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy