O Frydrycha usilují Sparta i Slavia. A co bude s Pavlenkou?

Luděk Mádl Luděk Mádl
19. 8. 2015 10:00
Petr Šafarčík, majitel Baníku Ostrava, připustil, že Michala Frydrycha je na přestupním trhu enormní zájem
Michal Frydrych
Michal Frydrych | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava - Sezonu nerozehráli dobře, po čtyřech kolech má Baník Ostrava na kontě jeden bod. A ve vzduchu navíc visí odchod kapitána.

"Že je o obránce Michala Frydrycha na přestupním trhu velký zájem, to není žádná novinka. Oslovilo nás kvůli němu hned několik klubů," říká Petr Šafarčík, majitel Baníku.

Potvrdil informaci Aktuálně.cz, že jsou mezi nimi i pražské kluby Sparta a Slavia. "Ano, od nich jsme zájem také zaznamenali. Ale těch klubů, co mají o Frydrycha zájem, je i víc," dodává Šafarčík.

Pelta touží po Pavlenkovi

Vyloučit stále nelze ani odchod brankáře Jiřího Pavlenky. Ten stále zůstává v ohnisku zájmu Miroslava Pelty, šéfa FK Jablonec. Ten by se zintenzivnil ve chvíli, pokud by se Jabloneckým podařilo přes Ajax Amsterdam podařilo postoupit do skupinové části Evropské ligy.

"Případné změny by každopádně musely proběhnout tak, abychom ještě zvládli zajistit náhradu," říká Šafarčík.

Mezinárodní přestupní trh se zavírá 31. srpna, český ale až 22. září.

Valná hromada akcionáře nezmění

Situaci v Baníku by podle Šafarčíka měla zpřehlednit zářijová valná hromada. "Do té doby bychom především chtěli doladit a zpřesnit naše vztahy s ostravským magistrátem ohledně dotací i možností používat sportovní infrastrukturu," říká Šafarčík.

Změny v akcionářské struktuře prý ale tato valná hromada nepřinese.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 36 minutami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy