Koubkova plzeňská ročenka: Recept na Spartu byl málo

Jen rok vydržel ve funkci, našel recept na Spartu, získal titul, Superpohár, ale vypadl z kvalifikace Ligy mistrů a to se v Plzni nepromíjí. Projděte si ročenku trenéra Miroslava Koubka.
Jeden rok. Tak dlouho vydrželo angažmá trenéra Miroslava Koubka ve Viktorii Plzeň. V neděli večer klub po sérii nepříznivých výsledků oznámil jeho odvolání. Na jeho místo nastoupí někdejší i současná pravá ruka Pavla Vrby Karel Krejčí a jedním z asistentů bude Pavel Horváth.
Prohra s Duklou, vyřazení z kvalifikace Ligy mistrů, remíza se Slováckem i Teplicemi. To jsou výsledky, které podřízly třiašedesátiletému kouči větev. Pojďme se ale podívat na celý jeho plzeňský příběh.
Všechno to začalo tím, že Koubka zcela nečekaně propustila pražská Slavia. Stihl tam deset zápasů z nichž tři vyhrál, tři remizoval a čtyři prohrál. V březnu 2014 vedení zčistajasna oznámilo, že ho ve funkci hlavního trenéra nahradí nizozemský trenér Alex Pastoor.
Dlouho ale Koubek nesmutněl. Po půl roce už se smál před novináři po boku Tomáše Paclíka, majitele Viktorie Plzeň, kde právě dostal místo po odvolaném Dušanu Uhrinovi mladším. Tomu se nepodařilo s týmem postoupit do základní skupiny Evropské ligy a byl za to potrestán.
Foto: Tomáš Liška
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
17. 8. 2015 6:39
Projděte si plzeňský rok trenéra Miroslava Koubka v obrazové galerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy