Nuda na Strahově: Sparta díky výhře přezimuje druhá

28. 11. 2009 20:12
Bohemians 1905 - Sparta Praha 0:2
Sparta se dotáhla na čelo tabulky.
Sparta se dotáhla na čelo tabulky. | Foto: Jan Langer

Praha - Fotbalisté Sparty zakončí ligový podzim na druhém místě. Svěřenci trenéra Jozefa Chovance nenašli přemožitele ani v šestnáctém zápase za sebou, tentokráte v sobotním pražském derby porazili Bohemians 1905 na Strahově 2:0.

Znamená to, že Letenští mají stejně bodů jako první Teplice, jejichž zápas s Plzní však byl kvůli prasečí chřipce odložen.

Hráči v rudém se přitom dlouho proti jedenácté Bohemce trápili, snaha o kombinační fotbal nevycházela, protože jejich soupeř dřel a moc jim toho nedovolil. Více ze hry měl už od úvodních minut podle očekávání letenský celek, jenže o nějaké převaze nemohla jít řeč.

Hosté byli přece jen o něco nebezpečnější - dvakrát se o to postaral Žofčák: poprvé se nerozhodl, jestli zvolí střelu nebo přihrávku. O něco později slovenský záložník už prověřil Sňozíka, rána z necelých třiceti metrů minula tyč.

Ani Sparta se však nevyvarovala chyby v obraně, když chyboval kapitán Řepka, unikající Ibragimov však gólmana Blažka nakonec ani neohrozil.

Po osmnácti minutách zkusil domácího brankáře Sňozíka překvapit jinak málo viditelný Střeštík, brankář jeho ránu z úhlu stačil vyboxovat. Ani to ale úroveň utkání příliš nezvedlo.

Krátce po uplynutí půlhodiny hry se dostal Hubník do už druhého souboje, z něhož si odnesl zranění. Na lavičku signalizoval, že musí střídat, leč trenér Chovanec jeho žádost ignoroval a nechal ho kulhat po trávníku.

Hráči v zelenobílých dresech tak měli doslova více než desetiminutovou "přesilovku", ovšem do přestávky ji nebyli schopni využít.

Sice se začali tlačit dopředu, ale víc než jednou Blažka neprověřili - v 41. minutě hlavičkoval Pávek a jeho pokus musel sparťanský gólman vytlačit zpod břevna. Nic dalšího už se nestalo, a tak se oba týmy rozcházely do kabin za nerozhodného stavu.

Dvě rychlé branky rozhodly

Hubníka stáhl hostující kouč až o poločase, na jeho místo se postavil Hoheneder.

Když už se zdálo, že druhé dějství nebude moc odlišné od toho prvního, přišel tlak Sparty a také dokonce dva rychlé góly. Nejdříve po sérii rohových kopů střílel obránce Pamič, to byl ještě Sňozík na místě.

Ondřej Kušnír a jeho snaha v pražském derby Bohemians - Sparta
Ondřej Kušnír a jeho snaha v pražském derby Bohemians - Sparta | Foto: Ondřej Besperát

V 60. minutě už ale poprvé inkasoval. Žofčák si dobře všiml do vápna nabíhajícího Jana Holendy, který potvrdil střeleckou formu a ranou k tyči otevřel skóre.

Domácí kouč Hoftych reagoval bleskurychlým střídáním, to však přineslo více zkázy než užitku. Krátce po této změně totiž přišel centr Kušníra, Wilfried sice balon nestihl a zůstal ležet na zemi. Igor Žofčák však neváhal a neomylně zavěsil.

Spartu druhá trefa uklidnila, zato "Klokany" nikoliv. Během krátké doby viděli žlutou kartu za ostré fauly Ibragimov a Lukáš.

Pokud ale klid zavládl u hráčů, to samé se nedalo říct o fanoušcích na tribunách.

Hostující příznivci v závěrečné desetiminutovce začali házet sedačky na plochu, pak vylomili bránu a zchladil je až příchod policie. Domácí nechtěli zůstat pozadu a také začali ze sedaček dělat hromádku nepoužitelného plastu.

Utkání se ale podařilo dohrát s výsledkem 2:0.

Hráči Bohemians 1905 se tak rozloučili s podzimní sezonou porážkou, to soupeře z Letné čekají ještě dva mimořádně důležité duely v Evropské lize - nejdříve se ve čtvrtek představí na půdě PSV Eindhoven a poté hostí FC Kodaň.