Liberec přejel Boleslav, Jablonec zaváhal se Slováckem

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Red Spo
28. 11. 2009 17:53
Liberec - Mladá Boleslav 3:0
Petr Papoušek z Liberce (vlevo) atakuje Tomáše Poláčka z Mladé Boleslavi v utkání 30. kola první fotbalové ligy. | Foto: Reuters

Liberec - Jednoznačnou výhrou Severočechů 3:0 skončilo sobotní utkání 16. kola Gambrinus ligy mezi Libercem a Mladou Boleslaví.

V souběžně hraných utkáních si připsala tři body také Příbram, jež si poradila s Kladnem, naopak zaváhal před 16. kolem druhý tým tabulky Jablonec, jenž jen remizoval na půdě Slovácka.

Během první půle utkání v Liberci sice byli aktivnější Středočeši, nicméně do vedení se dostali domácí, když k Nezmarovi sklepl míč Kerič a domácí forvard bodlem propálil Millera.

Sparta se bojí pokut. Bohemce ukázala seznam chuligánů
Svaz rozhodl: Utkání Teplic s Plzní se odkládá

I přes několik dalších šancí se diváci dočkali branky až v druhé půli, kdy si své role Nezmar s Keričem vyměnili a posledně jmenovaný chladnokrevně svoji příležitost přetavil v gól.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde

Ve dvaasedmdesáté minutě navíc Liberec zarazil třetí hřebíček do rakve mladoboleslavských nadějí, když se po kombinaci domácích k míči dostal Bosančič.

Ačkoliv Severočeši dohrávali utkání po faulech Váchy o deseti, výhru si vzít nenechali. Po dvou porážkách tak znovu bodovali a v tabulce se posunuli na průběžné deváté místo. Boleslav zůstává šestá.

Příbram nezaváhala, Jablonec ztratil se Slováckem

Doma nezaváhala ani Příbram, která svůj dobrý podzim potvrdila výhrou nad Kladnem. Středočeské derby skórově načal domácí Hušbauer, do poločasu stihl srovnat kladenský Strnad.

Hušbauer se prosadil i po půli, když v 68. minutě prostřelil Pavlíka a zaznamenal vedoucí gól Příbrami. Kladno ale utkání nevzdalo a dokonce i vstřelilo čtyři minuty před koncem Zoubelem vyrovnávací branku, ale dnes mu nebyl přán ani bod.

Za domácí totiž definitivně rozhodl zápas střídající Wágner. Kladno tak přezimuje na předposledním místě tabulky, Příbram se probojovala na prozatímní sedmé místo.

Pouze remízu na hřišti nováčka ligy z Uherského Hradiště vybojoval Jablonec, jenž hrál se Slováckem 1:1. Jablonec přitom v utkání od 57. minuty gólem Pavlíka vedl, ale v 75. vystřelil Slovácku bod Smetana.

Jablonec zároveň kvůli večerní výhře Sparty nad Bohemians 1905 2:0 přišel o druhé místo v tabulce, které musel přepustit právě Letenským.

První fotbalová liga - 16. kolo:

Liberec - Mladá Boleslav 3:0 (1:0), Příbram - Kladno 3:2 (1:1), Slovácko - Jablonec 1:1 (0:0)