Nešpor: Nepřišel jsem do Sparty, abych byl páté kolo u vozu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 6. 2014 10:00
Šest nových hráčů představila fotbalová Sparta na středečním úvodním tréninku před novou sezonou. Mezi nimi byli i Michal Breznaník a Martin Nešpor, jejichž jména vyvolávají u fandů Sparty rozpory.
(Zleva) Radoslav Kováč, Martin Nešpor, Michal Breznaník, David Bičík a Marek Štěch jsou posilami Sparty před novou sezonou.
(Zleva) Radoslav Kováč, Martin Nešpor, Michal Breznaník, David Bičík a Marek Štěch jsou posilami Sparty před novou sezonou. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hned šest nových hráčů představila fotbalová Sparta na středečním úvodním tréninku před novou sezonou. Mezi nimi byli i Michal Breznaník a Martin Nešpor, jejichž jména vyvolávají u fandů Letenských rozporuplné reakce.

Breznaník měl před třemi lety ještě v libereckém dresu konflikt s fanoušky Sparty, co na halovém turnaji zlomil nohu Ladislavu Krejčímu, Nešpor zase ještě v Mladé Boleslavi před dvěma lety v hlavičkovém souboji způsobil zlomeninu čelní kosti Václavu Kadlecovi.

Oba se shodují na tom, že už na inkriminované momenty dávno zapomněli a byli by rádi, kdyby na ně zapomněli i fandové Sparty a svými výkony je přiměli k tomu, aby je přijali za své.

"Je to minulost, Vencovi jsem se omluvil a už bych se k tomu nechtěl vracet, protože to bych se z toho musel zbláznit," uvedl čtyřiadvacetiletý Nešpor, který fotbalově vyrostl v konkurenčních Bohemians 1905.

"Ale je pravda, že po přestupu na Letnou mi to táta s přítelkyní připomněli a utahovali si ze mě. Naopak já, když jsem slyšel, že se o mě zajímá Sparta, tak první, co mě napadlo, bylo, že bych si mohl zahrát Ligu mistrů," přiznal někdejší mladoboleslavský útočník.

Breznaník: Nejsem zákeřný hráč 

O čtyři roky starší Breznaník, který podepsal se Spartou smlouvu už v dubnu, ale s týmem pouze trénoval, už vlnu nevole sparťanských fandů přečkal a smířil se s ní. 

"Hraju tvrdě, ale myslím, že nejsem zákeřný hráč. S Láďou i ostatními kluky z týmu jsem si to vyjasnil. Omluvil jsem se a řekli jsme si, že to je za námi," uvedl slovenský záložník, který měl rozpory i se současným spoluhráčem ze Sparty Markem Matějovským.

"Před příchodem jsem se o tom bavil i s trenérem Lavičkou a vím, že to pro mě nebude lehké. Někteří fanoušci se na mě asi pořád zlobí, ale doufám, že budu hrát tak, abych si je získal na svou stranu," doplnil někdejší hráč Slovanu Bratislava a Permu.

I když je spojuje stejný osud, oba hráči se o svých škraloupech u fanoušků Sparty ještě nebavili. 

"Dneska jsme se viděli poprvé, takže jsme to probrat nestihli, ale určitě na to přijde řeč. No a taky doufám, že mi alespoň pomůže rozmělnit hněv fanoušků," doplnil Breznaník s úsměvem na tváři.

Nešpor: Chci pomoci k Lize mistrů

Také Nešpor věří, že se rychle ve Spartě uchytí a že se popere o post v základní sestavě.

"Jsem moc rád, že jsem ve Spartě, její zájem mě mile překvapil. Jít do Sparty je pro mě splněný sen, je to top klub pro každého českého hráče. Konkurence v útoku je sice velká, ale já nepřišel do Sparty, abych byl nějaké páté kolo u vozu," přiznal Nešpor.

"Podle mě je reálné, abych hrál v základu, je jen na mě, jestli mi to vyjde. Dávám si velké cíle, není to ale jen o Nešporovi, chci týmu pomoci znovu získat double a také mu pomoci postoupit do základní skupiny Ligy mistrů," dodal.

Nakrátko ostříhaného útočníka na prvním tréninku překvapilo, jak rychle mezi ostatní spoluhráče zapadl.

"Mám dobrý pocit nejen z trenéra Lavičky, ale i z celého kolektivu, trošku jsem se bál, že to budu mít na začátku těžké, to se ale vůbec nepotvrdilo a s každým jsem hned vyšel," těšilo Nešpora. 

Kováč: Už jsem ve Spartu nevěřil

Nováčkem v dresu Sparty je i někdejší reprezentační obránce Radoslav Kováč, který už však v letenském klubu před 10 lety působil.

"Pro mě osobně je krásné se po deseti letech do Sparty vrátit. Už jsem v to nevěřil, je to splněný sen. A že mezi stopery velká konkurence? Je to velká výzva, konkurence je v tak obrovském klubu jako Sparta potřeba. Vůbec se nebojím, že by vznikaly nějaké problémy," přiznal 34letý bek.

Odchovanec Sigmy Olomouc se do Sparty vrátil i kvůli tomu, aby si zahrál v základní skupině Ligy mistrů tak jako před lety.

"Máme nejvyšší cíle, chceme tu vrátit Ligu mistrů a obhájit titul. I proto jsem se vrátil. Na každý flek jsou tady dva tři zkušení hráči, ale všude kde jsem hrál, byla obrovská motivace, a taky proto Spartu považuji za velký evropský klub s ambicemi hrát Ligu mistrů," dodal exliberecký obránce.

 

Právě se děje

Další zprávy