Šéf Teplic Hrdlička: Fenin u nás končí, půjde do ciziny

Luděk Mádl Luděk Mádl
17. 6. 2014 16:00
Martin Fenin se sice objeví na startu přípravy fotbalistů Teplic, klub ale počítá s tím, že odejde do zahraničí
S Martinem Feninem už v Teplicích nepočítají
S Martinem Feninem už v Teplicích nepočítají | Foto: ČTK

Teplice - Na Stínadlech už se službami bývalého reprezentanta Martina Fenina pro příští sezonu nepočítají.

"Měl u nás jen amatérskou smlouvu do konce sezony. Dohodli jsme se na tom, že u nás končí a že půjde hrát někam do zahraničí. Nějaké kontakty už má," řekl František Hrdlička, ředitel FK Teplice.

Co na to Martin Fenin? "Já myslím, že se to zbytečně dramatizuje. V pondělí normálně nastoupím do přípravy ligového áčka v Teplicích. A pak se uvidí, nějaké možnosti se zahraničím tam jsou, ale všude teď měli dovolené, ještě se nic pořádně dojednat nedalo."

Hrdlička přikyvuje: "Ano, v začátku přípravy může trénovat s naším týmem, ale je tam dohoda, že pak odejde do zahraničí."

Fanoušci ho na milost nevzali

V domovském teplickém klubu našel Fenin azyl poté, co předčasně ukončil smlouvu se Slavií, jež s jeho službami nebyla spokojena.

"Byl jsem ve složité situaci, po operaci slepého střeva, uzavřeli jsme na jaro amatérskou smlouvu s tím, že se dám v Teplicích trochu do pořádku. Odehrál jsem nakonec i několik ligových zápasů, takže to bylo nakonec i lepší, než jsem původně počítal," bilancuje Fenin jarní návrat do Teplic.

Fenin se stal několikrát terčem odmítavých reakcí teplického publika. Jeho pověst kontroverzního fotbalisty, který se svým talentem naložil poněkud ledabyle, ho neodpustila ani po návratu domů.

Právě z Teplic totiž Fenin v prosinci 2007 vyrážel do světa jako 20letý supertalent, střelec gólu z finále stříbrného MS "20" v Kanadě.

Za 120 milionů korun si ho koupil bundesligový Frankfurt a Fenin se na úvod blýsknul hattrickem do sítě Herty. Pak už to bylo jen horší a horší, Fenin vypadl ze sestavy, trápil se s depresemi a po odchodu do druholigového Cottbusu ho v říjnu 2011 potkal pád z okna.

Restart se nedaří

Fenin řekl, že z něj vypadl poté, co si aplikoval antidepresiva.

Následovalo léčení polámaného těla i duše. V lednu 2013 mu hodila záchranný kruh Slavia, ale Fenin se topil dál. Zejména v alkoholu.

Dokonce je proti němu vedeno trestní řízení kvůli loupeži. Mladík, který ho fotil v podnapilém stavu, oznámil, že mu Fenin s kamarádem ukradli mobilní telefon, věc už řeší Obvodní soud pro Prahu 1 (více zde).

Slavia pak spolupráci s Feninem ukončila, jaro strávil v Teplicích.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Nehoda u Slavkova zastavila provoz na tahu z Brna na Slovensko

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila dnes ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka. Na místě je několik zraněných a zasahuje tam vrtulník. Policie zatím nepotvrdila žádné oběti.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Další zprávy